Máchovo jezero jako ideální dovolená

Známé české jezero, krásná příroda a bohatá historie v okolí. Ideální představa dovolené se vyplnila již mnoha turistům v romantickém kraji kolem Máchova jezera. Zařadíte se opět mezi ně? 

Máchovo jezero chatky

Zábava od rána do večera

Prostředí kolem jezera doslova žije různými druhy zábavy. Pochopitelně na prvním místě jsou vodní radovánky, ale nechybí ani mnoho sportovního využití, kulturní akce, diskotéky, restaurace s dobrým jídlem i poznávání historických památek. Čeká na vás plno turistických a cyklistických tras, po kterých se lze vydat na známý hrad Bezděz. Výšlap na vrchol není zrovna jednoduchý, ale po zdolání kopce se vám naskytne nádherný výhled po okolí Máchova kraje.  Pokud se rozhodnete pronajmout chatky Máchovo jezero na týden nebo na delší dobu, můžete se jeden den vypravit na plavbu lodí kolem jezera a spatřit tak souš z jiného úhlu. Nezapomeňte navštívit i pěkné město Doksy, kde s dětmi navštivte prohlídkový zámecký okruh a muzeum Čtyřlístek. 

Chatky v oblíbené lokalitě

Letní sezóna je pro dovolené nejideálnější, proto si nezapomeňte včas rezervovat Máchovo jezero chatky, kde si vždy odpočinete po dnech nabitých nevšedními zážitky. Pro vaše relaxační chvilky se zabydlíte ve čtyřlůžkových chatkách s chladničkou. V areálu je k dispozici jídelna s barem, kde se dá zajistit plná penze nebo polopenze. Snídaně probíhá formou bufetových stolů, teplá večeře obsahuje i polévku, když si zvolíte polopenzi. Společné sociální zařízení najdete také v areálu, dále dvě ohniště, kam si lze zapůjčit gril. Děti se jistě budou radovat z mnoha různých prolézaček a z pískovišť. Nechybí minigolf, volejbalové hřiště, zapůjčení šlapadel. Nedaleko si užijete trampolíny, kolotoče a loďky. Během příjemných procházek se klidně vrhněte na sbírání borůvek, kterých tu každoročně roste opravdu hodně a přijdou k chuti nejen během parného léta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet, Ubytování se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.