Sicílii navštěvuje stále více českých turistů

zdroj: redakce

Sicílie, charismatická špice italské boty, je největší ostrov rozprostírající se ve Středozemním moři. Je starobylý, omotán mýty a tradicemi. Sicílie je zvláštní, moderní a bláznivá. Turisty lákají písčité pláže, které jsou lemované křišťálově čistým mořem, subtropické skvosty místní přírody a malebné vesnice plné kulturních památek. Na ostrově narazíte na odkazy řecké, arabské i normanské vlády, ale i gotického a barokního období.

Výlet k aktivní sopce Etně

Ne málo odvážlivců se vydává na Sicílii autem přímo z České republiky. Taková cesta je ale časově velmi náročná. Ideální je objednat si last minute dovolenou na ostrově Sicílie, s níž nejen ušetříte, ale dostanete se tam mnohem rychleji. Auto si však na ostrově můžete půjčit a vydat se tak na výlety, nebudete závislí na hromadné dopravě. Hlavní dominantou Sicílie je Etna, nejvyšší aktivní sopka v Evropě. Můžete zde vystoupat ke kráteru až do výšky 3 323 metrů nad mořem. Spojení nezkrotné síly a energie vás uchvátí.

Téměř na vrchol Etny můžete autem, zdroj: redakce

Architektonické skvosty

Milovníci historie a architektury si také přijdou na své. Sicílie skrývá nespočet zajímavých míst, ať už mluvíme o hlavním městě Palermo, přilehlém Monrealu či o Údolí chrámů v Agrigentu. Prohlídku ostrova můžete začít v Palermu, které vás okouzlí normandskými stavbami a orientálním stylem. Ukázkou velkoleposti jsou kostely San Giovanni degli Eremiti a Chiesa La Martorana. Město Monreal láká na Dóm s krásným mozaikovým interiérem. Impozantní památkou, která je zapsána i na Seznam světového dědictví UNESCO, je Údolí chrámů v Agrigentu.

Tip: Na Sicílii se dostanete i pomocí nízkonákladových leteckých společností – hledejte akční letenky od infoletenky.sk

Zábavná Sicílie

Po náročných celodenních výletech a brouzdání po pamětihodnostech si můžete dopřát i chvíle odpočinku, relaxace a zábavy. To vám nabídne aquapark Etnaland, který se nachází nedaleko Katánie. Návštěvu Etnaland oceníte nejen vy, ale také vaše ratolesti, kteří si užijí nejrůznějších atrakcí. Etnaland je rozdělen na několik tematických oblastí – například Dinosauří park, vodní park a podobně. Každé části náleží jedinečné vodní atrakce.

Je již jen na vás,  zda se na ostrov vydáte na vlastní pěst nebo využijete last minute dovolenou formou all inclusive.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.