Sicílii navštěvuje stále více českých turistů

zdroj: redakce

Sicílie, charismatická špice italské boty, je největší ostrov rozprostírající se ve Středozemním moři. Je starobylý, omotán mýty a tradicemi. Sicílie je zvláštní, moderní a bláznivá. Turisty lákají písčité pláže, které jsou lemované křišťálově čistým mořem, subtropické skvosty místní přírody a malebné vesnice plné kulturních památek. Na ostrově narazíte na odkazy řecké, arabské i normanské vlády, ale i gotického a barokního období.

Výlet k aktivní sopce Etně

Ne málo odvážlivců se vydává na Sicílii autem přímo z České republiky. Taková cesta je ale časově velmi náročná. Ideální je objednat si last minute dovolenou na ostrově Sicílie, s níž nejen ušetříte, ale dostanete se tam mnohem rychleji. Auto si však na ostrově můžete půjčit a vydat se tak na výlety, nebudete závislí na hromadné dopravě. Hlavní dominantou Sicílie je Etna, nejvyšší aktivní sopka v Evropě. Můžete zde vystoupat ke kráteru až do výšky 3 323 metrů nad mořem. Spojení nezkrotné síly a energie vás uchvátí.

Téměř na vrchol Etny můžete autem, zdroj: redakce

Architektonické skvosty

Milovníci historie a architektury si také přijdou na své. Sicílie skrývá nespočet zajímavých míst, ať už mluvíme o hlavním městě Palermo, přilehlém Monrealu či o Údolí chrámů v Agrigentu. Prohlídku ostrova můžete začít v Palermu, které vás okouzlí normandskými stavbami a orientálním stylem. Ukázkou velkoleposti jsou kostely San Giovanni degli Eremiti a Chiesa La Martorana. Město Monreal láká na Dóm s krásným mozaikovým interiérem. Impozantní památkou, která je zapsána i na Seznam světového dědictví UNESCO, je Údolí chrámů v Agrigentu.

Tip: Na Sicílii se dostanete i pomocí nízkonákladových leteckých společností – hledejte akční letenky od infoletenky.sk

Zábavná Sicílie

Po náročných celodenních výletech a brouzdání po pamětihodnostech si můžete dopřát i chvíle odpočinku, relaxace a zábavy. To vám nabídne aquapark Etnaland, který se nachází nedaleko Katánie. Návštěvu Etnaland oceníte nejen vy, ale také vaše ratolesti, kteří si užijí nejrůznějších atrakcí. Etnaland je rozdělen na několik tematických oblastí – například Dinosauří park, vodní park a podobně. Každé části náleží jedinečné vodní atrakce.

Je již jen na vás,  zda se na ostrov vydáte na vlastní pěst nebo využijete last minute dovolenou formou all inclusive.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.