Letíme do Londýna

Londýn – hlavní město Velké Británie – je skloňován ve spojení s tématem cestování po Evropě. Jednoznačně patří mezi města, které určitě stojí za to navštívit. Ojedinělá atmosféra, anglická nálada, památky a typický smysl pro humor, i to jsou lákadla, která mnohé turisty do této evropské metropole zavedou.

Londýn je město otevřené různým kulturám, a to i díky tomu, jak snadno je dostupný. A to nejen -leteckou dopravou, ale i autobusem či autem. Co se však týče té letecké přepravy, je možné absolvovat jednoduchý let z Prahy, kdy se za pouhé 2 hodiny letu ocitnete na půdě své cílové stanice – města Londýn. Ceny těchto letenek začínají již na přibližně 3000 Kč, mnohdy i na menší částce. Londýn totiž patří k městům, pro které jsou často v rámci cen za dopravu vymýšleny bonusy ve formě výrazných slev. Za to může bezbřehá poptávka, která zostřuje souboj mezi konkurencemi, které nabízí cestování do Londýna.

Na co nesmíte v Londýně zapomenout?

Londýn nabízí svým návštěvníkům obrovské množství památek, které stojí za zhlédnutí, a to mnohdy ne pouze jedno jediné. Co tedy při své návštěvě Londýna určitě nesmíte vynechat? Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, London Bridge, Piccadily Circus, Trafalgar Square a další. Na všech místech na vás dýchne odkaz minulosti, který dokládá, jak významnou roli sehrávalo město Londýn v celosvětových dějinách.

Do Londýna se každý rok vydává obrovské množství lidí, kteří touží zavítat do města, které je výjimečné celou svou atmosférou, do níž se prolíná i ojedinělost monarchie, která má v celé Británii velkou tradici.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.