Letiště v Londýně

Londýn, hlavní město Velké Británie, patří k nejčastěji navštěvovaným městům světa. Uvažujete o nejrychlejší a nejpohodlnější formě dopravy do této turisticky atraktivní metropole? Vzhledem k tomu, že Londýn má čtyři velká mezinárodní letiště, je výhodné zvolit cestu letadlem. A to buď z Prahy anebo z Brna.

LHR – London Heathrow Airport

Z pražského letiště Ruzyně létají na nejznámější a největší letiště London Heathrow Airport například letecké společnosti British Airways nebo naše ČSA, ale jejich ceny jsou díky taxám a poplatkům značně vysoké. Toto letiště jako jediné v Londýně nepřijímá lety nízkonákladových leteckých společností.

London Heathrow Airport patří k nejvytíženějším a nejrušnějším letištím na světě. Od centra Londýna je vzdáleno asi 25 kilometrů a dostanete se tam buďto metrem(Piccadilly), vlakem, autobusem nebo taxi službou.

Oficiální stránky: http://www.heathrowairport.com/

LGW – London Gatwick Airport

Druhým největším londýnským letištěm, na které se rovněž dostanete z Prahy je London Gatwick Airport. Kromě klasické letecké společnosti Malev, Vás na toto letiště dopraví také britská nízkonákladová letecká společnost EasyJet.

London Gatwick Airport se nachází asi 40 kilometrů jižně od Londýna a jeho nejlepší spojení s centrem představuje vlaková doprava, jejímž nejznámějším provozovatelem je Gatwick Express.

Oficiální stránky: http://www.gatwickairport.com/

STN – London Standsted Airport

Pokud se rozhodnete pro let z brněnského letiště v Tuřanech, své služby Vám nabídnou hned dvě nízkonákladové letecké společnosti. Maďarská společnost Wizzair a irská Ryanair.

Jestliže chcete letět z Prahy, i tady Vám nabídne své služby britská nízkonákladová společnost EasyJet.

Londýnské letiště Standsted leží asi 40 kilometrů na sever od Londýna a je to třetí největší letiště v Londýně. Stejně jako letiště Gatwick má i Standsted železniční spojení s centrem, které je však mnohem dražší než spojení autobusové.

Oficiální stránky: http://www.stanstedairport.com/

LTN London Luton Airport

Letecká nízkonákladová společnost Wizzair Vás z Brna dopraví na čtvrté největší letiště v Londýně London Luton Airport. Jedná se o nejvzdálenější letiště severně od centra Londýna. Jestliže se chcete dostat do centra vlakem, musíte využít kyvadlovou dopravu, která Vás přepraví na vlakové nádraží, vzdálené od letiště asi 5 minut, zdarma. Další možností je doprava autobusem nebo autem.

Oficiální stránky: http://www.london-luton.co.uk/

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Doprava se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Letiště v Londýně

  1. Radka napsal:

    Jak se nejlevněji dostanu z letiště Standsted do centra?

  2. Lucie Konečná napsal:

    Možností je celá řada, nejlevněji vyjde autobus, který stojí od £2 do £10 více informací naleznete zde http://www.stanstedairport.com/transport-and-directions/buses-and-coaches

Komentáře nejsou povoleny.