Kam vyrazit v zimě do tepla?

Zima je kromě prázdnin jediný čas, kdy má většina z nás nárok na pořádně dlouhou dovolenou, tak proč to nevyužít a nevyrazit za exotikou? V zimě jsou tyto zájezdy navíc za zlomek původní ceny!

Proč jet v zimě do ciziny?

Zima není brána jako doba sezony, takže se dostanete téměř kamkoliv za podstatně nižší cenu než v létě. Dalším plusem je, že pokud nemáte rádi extremní vedra a přesto byste chtěli navštívit nějaká exotická místa, tak v zimě jsou zde mnohem nižší teploty. Toto ocení i lidé, kteří by si rádi zajeli na poznávací zájezd, ale v horkém létě si netroufnou.

Egypt

Egypt je vyhledávanou destinací právě v zimě. Důvodů je hned několik. Lide jezdí do Egypta, aby si i v lednu připomněli hřejivé sluneční paprsky a trochu se opálili. Dalším důvodem jsou prastaré historické památky a jeden div světa. Egypt je jedna z nejnavštěvovanějších zemí, právě pro svoji nádhernou minulost.

V zimě je o poznávací zájezd do Egypta velký zájem, protože v letě se zde teploty pohybují kolem čtyřiceti stupni celsia a to není zrovna ideální teplota na procházky po rozžhaveném písku. Dalším lákadlem je i Mrtvé moře.

Nerozumíte textům v cizí řeči, využijte online překlady Bratislava.

Do Egypta se doporučuje vyrazit s cestovní kanceláří, protože letenky nejsou příliš levné a většinou se to nevyplatí.

Thajsko

Na Thajsku je velice patrná cena, které se od letních nabídek rapidně liší. Do Thajska byste určitě měli vyrazit v zimě, přinejhorším na podzim, v tomto období totiž nehrozí monzunové deště, které by vám mohly celou dovolenou zkazit. Thajsko se vyznačuje především výborným jídlem, pěknými památkami a hodnými lidmi.

Thajsko je i ráj cestovatelů tzn. baťůžkářů, protože se do této destinace dají sehnat letenky kolem 10-15 000Kč. Hledejte odlety ze zahraničí př. letisko Viedeň, letiště Budapešť či Frankfurt nad Mohanem.

Kuba

Kuba je nám dost vzdálená, ale v zimě jsou ceny letenek vzhledem k vzdálenosti nižší. Na Kubě je v zimě skutečně léto, protože zde není léto jen šedesát dní v roce. Kuba je nejvyhledávanější zemí Latinské Ameriky, protože je zde oproti ostatním zemím bezpečno.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet, Tipy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.