Poznejte tajemství Irska

Irsko sice nepatří mezi turisty nejvíce vyhledávané země, přesto jde ale o jednu z nejkrásnějších zemí. Pokud byste se chtěli vydat někam, kde jsou prosazovány tradice, kde lidé ještě nestihli zkazit přírodu a kde žijí obyvatelé, kteří jsou vždy usměvaví a nikam nespěchají, pak neváhejte a vyrazte do Irska.

Opravdové Irsko

V Irsku najdete spoustu lákadel. Největší koncentrace jich je okolo pobřeží, ovšem i sem nepatrně zavítal konzum, i když oproti ostatnímu světu minimálně. Pokud byste chtěli vidět skutečné Irsko, včetně tradičních vesniček, podobných domečků a tak dále, pak musíte sjet z dálnice o chvíli dříve a projet se po menších silničkách.

Tyto menší cesty jsou totiž obsypány vesničkami, které se dopravním ruchem nenechají vůbec vytrhnout z každodenních povinností.

Proč raději s agenturou?

Irsko je sice nádherné, ale je i dost rozlehlé, takže pokud se rozhodnete do Irska na svoje triko, pak si pečlivě prostudujte nějakého průvodce nebo vyrazte s někým, kdo v Irsku byl. Mnohem výhodnější je využít některý ze zájezdů přímo organizovaných cestovní kanceláří, např. poznávací zájezd Irsko od CK Mundo, nebo jiných. Protože agentury mají zkušeností, tak vám vyberou ideální trasu tak, abyste toho viděli co nejvíce.

Irsko – bohatá historie se spoustou zachovalých památek

Irsko je doslova zaplaveno nejrůznějšími památkami. Jsou zde například hrady, zámky, hrabství, tvrze a podobně. Velkou zajímavostí je i samotné hlavní město Irska Dublin. Dublin založili Vikingové a po staletí jej obývali vládci Irska, takže je plné skvostů z Irských dějin.

Nevynechejte irské hospody

Když už vyrazíte do Irska tak určitě nezapomeňte navštívit tradiční Irský pub. Najít takový pub není vůbec složité, protože se nachází snad v každé Irské vesnici, či městě. Irové jsou vyhlášení tím, že z obyčejného posezení u piva dokáží udělat neskutečnou zábavu. Navíc je pravidlem, že do těchto radovánek zapojují i turisty. Jejich tradičním pivem je Guinness, které je unikátní svou výrazně nasládlou chutí.

Podívejte se na nabídku cestovní kanceláře Mundo.cz – poznávací zájezdy do Irska, ale i jiných zajímavých destinací.

[iframe src=“http://maps.google.cz/maps?hl=cs&ie=UTF8&t=h&vpsrc=6&brcurrent=5,0,0&ll=53.330873,-8.02002&spn=4.593657,11.645508&z=6&output=embed“]
Zvětšit mapu

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.