Letošní dovolená v Písku

hotely Písek

Tuzemská dovolená bude letos velmi atraktivní a aktuální i vzhledem k dění ve světě. Nechcete nikam složitě letecky nebo autem cestovat spoustu hodin, máte obavy z jazykové bariéry a jednoduše chcete objevovat krásy české země? Pak se nabízí město Písek se svou středověkou historií a zajímavým vyžitím pro milovníky sportu, odpočinku i kultury. Samotný název města je spojen s rýžovištěm zlatého písku na levném břehu Otavy. Město Písek je každý rok cílem řady turistů nejen z řad českých cestovatelů, kulturní dědictví si zde jezdí prohlédnout i zahraniční turisté. Co všechno Písek nabízí a jak si dovolenou tady užít na maximum?

Ubytování v centru města

Ubytování Písek vám nabízí hned několik variant, přičemž řada z nich stojí pár kroků od nejvýznamnějších památek. Využít můžete ubytování v soukromí, dobové chalupy nebo hotely Písek a cenově velmi atraktivní penziony. Kvalitní služby doplňuje často pronájem elektrokol, wellness služby nebo zvýhodněné vstupenky do galerií a muzeí. Kromě vyhlášeného náměstí na vás v Písku čekají Kamenný most a Královský hrad. Obě národní památky jsou celoročně přístupné. Vzhledem k vytíženosti některých památek, jako je například písecká věž, město doporučuje předchozí rezervace spolu s ubytování. Pro milovníky zvířat se nabízí návštěva zdejšího zemského hřebčínu, jehož historie sahá až do roku 1902. Nezapomeňte se samozřejmě informovat o otevírací době jednotlivých památek, abyste nebyli ochuzeni o návštěvu hlavních cílů Písku.

Tradiční aktivity Písku

Město Písek pořádá řadu zajímavých aktivit nejen pro obyvatele. Letos se například bude opět konat výstava soch z písku či oblíbené jarní trhy s lokálními surovinami. Jihočeské město žije kulturou, historií i sportovními aktivitami. Dovolená v Písku bude bavit aktivní páry, rodiny s dětmi i skupinky přátel cestující za zábavou, poznáním a výbornou kuchyní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.