Maďarsko – země termálních lázní

Na maďarském území najdete 32 lázeňských destinací a každá má díky jinému složení vody různé léčebné účinky. Vzhledem k tomu, že převážná většina lázní jsou termální, obecně lze Maďarsko doporučit při potížích s pohybovým ústrojím. Všichni přece víme, že na artritidu či revma funguje teplo.

Proč do lázní do Maďarska?

Více než tisíc léčebných pramenů po celé zemi vám pomůže zlepšit zdravotní stav, zároveň vám termální lázně nabízí relaxaci, zábavu a samozřejmě i speciality místní kuchyně. Je jedno, jestli navštívíte Harkány se středomořským podnebím, Sárvár s léčivou vodou o teplotě 83° C, nebo některý ze stovky termálních pramenů v Budapešti, všude si užijete vy i celá vaše rodina kvalitní lázeňské i ubytovací služby. Moderní komplexy poskytují také výbornou zábavu pro dospělé i pro děti.

Rodinný pobyt v lázních Bük

Druhé největší lázně Maďarska leží v severozápadní části, poblíž hranic s Rakouskem. Tato destinace je vyhledávaná díky svému zázemí pro malé i velké, mladé i seniory. Na ploše 14 ha najdete 32 bazénů s termální vodou, wellness procedury jako masáže, aromaterapie a sauny, případně různá hřiště.

Přitom lázně Bükfürdő vznikly teprve před 25 lety a jsou zaručeně nejmladšími v Maďarsku. Léčivá voda je bohatá na železo, obsahuje také vápník, hořčík a hydrogenuhličitany. Koupele v této vodě pomáhají při léčení nemocí páteře, na poúrazové stavy, pohybové i gynekologické potíže. Vhodná je i k pití, zvlášť při zažívacích potížích a překyselení žaludku.

Radioaktivní voda v Hévízu pomáhá při zánětech kloubů

I v zimě je voda v jezeru v Hévízu teplá asi 28° C, je mírně radioaktivní, obsahuje síru, soli vápníku a alkalické kovy. Pramen vyvěrající do jezera udržuje vodu v neustálém pohybu, za 28 hodin se kompletně vymění. Termální lázně Hévíz na jihozápadě Maďarska jsou vhodné hlavně při léčbě zánětů a pohybového aparátu.

I zde najdete hotely na špičkové úrovni, kvalitní služby a řadu dalších lákadel: rekreační bazény, wellness procedury a další.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.