S tuzemským cestovním pojištěním budete na svých cestách klidnější

Cestování patří v současné době mezi velmi oblíbené aktivity, kterými vyplňujeme volný čas. Hranice jsou díky Schengenskému prostoru otevřené, do vstupu do zemí EU vám postačí pouhý občanský průkaz. Ale za krásami krajiny nemusíte jezdit příliš daleko. Stačí zůstat v tuzemsku a kochat se. Víte, že existuje tuzemské cestovní pojištění, které se vztahuje na turistické cesty po České republice?

cestovní pojištění

Cestovní pojištění na hory i k vodě

Ať už se vydáte na pobyt do lázní nebo do hor na lyžařský kurz či školu v přírodě, je dobré si cestu pojistit. Cestovní pojištění finančně ochrání jednotlivce, skupiny i rodiny. Cestování je sice příjemná činnosti, ale může s ním být spojena řada nepříjemných situací, jež se vám mohou přihodit. Třeba se vám během cesty po krásách České republiky někdo odcizí kufr či batoh nebo omylem způsobíte jinému škodu. Pokud byste neměli sjednané tuzemské cestovní pojištění, pak byste vzniklé škody museli hradit ze svých prostředků, což v případě škody na majetku jiné osoby nebo na jejím zdraví by znamenalo sáhnout hodně hluboko do kapsy.

Výhod má  tuzemské cestovní pojištění hned několik. Kryje nejčastější případy pojistných události, které se mohou během cesty přihodit. Svou aktivní dovolenou prožije člověk, má-li sjednané toto pojištění, ve větším klidu, protože ví, že se o něho Generali postará. 

Pojištění sportovní činnosti 

K tuzemskému cestovnímu pojištění se vztahuje také možnost rozšíření o sportovní činnost, jakou jsou vodní a zimní sporty, jízda na koni, florbal. Pak byste mohli být při lyžování na Šumavě nebo při sjíždění Lužnice  kanoi klidní. Věděli byste, že v případě nehody, bude o vás postaráno. U Generali pojišťovny si můžete dokonce pojistit i zrušení nebo přerušení cesty z důvodu úrazu či nemoci. Limit plnění je v takovém případě 80% nákladů nebo 100% nákladů. 

Všechny tyto výhody dělají cestovní pojištění zajímavým a finančně výhodným produktem.  Pojistit se totiž můžete už od 4 Kč na den. Dítě zaplatí o korunu méně. Navíc lze čerpat rodinné a skupinové slevy. Je-li ve skupině pojištěno pět a více osob, pak zdarma pojistník získá pojištění až pro tři další osoby.

Jak lze cestovní pojištění sjednat?

V současné době nejčastěji lidé využívají cestovní pojištění online. Sjednat ho prostřednictvím webových stránek Generali netrvá déle než 2 minuty. Dáváte-li však přednost osobnímu jednání, pak si můžete domluvit schůzku s obchodním zástupce pojišťovny nebo zavolat na zákaznickou linku.

Pobyt dětí na dětském táboru a škole v přírodě lze také pojistit

Léto je obdobím, kdy volný čas děti tráví na dětských táborech. I ony si zaslouží být chráněné cestovním pojištění, které za ně mohou sjednat jejich rodiče nebo organizátor dětského tábora. To stejné platí i u školy v přírodě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy, Zaujalo nás se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.