5 praktických rad, díky kterým si dovolenou užijete bez zbytečných komplikací

Dovolená u moře je synonymem pro pohodu a hromadu skvělých zážitků. Jenomže v praxi se může idylka nepříjemně „zvrtnout“ a dostat nás do nezáviděníhodných situací. Naštěstí jim lze poměrně snadno předejít – stačí dodržovat následující tipy.

Bioderma

1) Přibalte si lékárničku se základními medikamenty

Dovolenou může pokazit ledacos – třeba nemoc. Proto je vhodné v dostatečném předstihu posílit imunitu pomocí kvalitních doplňků stravy. A kdybyste přeci jen ochořeli, bude se vám hodit lékárnička se základními medikamenty: léky proti zvýšené teplotě a průjmům. Hodit se vám mohou také utišující léky na bolesti zubů a žlučníku. Zároveň si do ní přibalte repelent proti hmyzu, poslouží vám jako účinná prevence.

2) Důležité věci mějte během letu u sebe

Cestování letadlem je rychlé a příjemné. Ale jen do chvíle, kdy vám personál letiště suše oznámí, že se vaše zavazadla někam zatoulala. Naštěstí máte příruční zavazadlo, do kterého jste si prozřetelně sbalili nejdůležitější věci – dokumenty, peníze, mobilní telefon, nezbytné léky a základní hygienické potřeby.

Photoderm

3) Nepodceňujte význam ochrany před sluníčkem

Z dovolené se přirozeně chcete vrátit s krásně opálenou kůží, podle které každý bezpečně pozná, že jste neseděli doma. Neváhejte proto investovat do kvalitní kosmetiky na opalování a vyberte si produkt s vysokým SPF, odolností proti vodě a příjemnou texturou.

Doby, kdy byl jedinou správnou možností opalovací krém, jsou dávno pryč. Vysoký stupeň ochrany vám zajistí také vhodně zvolené opalovací olej nebo mlha, jejíž předností je snadná aplikace bez nutnosti roztírání. K nejlepším produktům na trhu patří opalovací kosmetika z řady Photoderm od Biodermy. Nyní je k mání ve výhodných balíčcích a zájemci si mohou zahrát o novinku v podobě tónovacího fluidu NUDE Touch SPF 50+.

Bioderma

4) Při výběru destinace a termínu dovolené zohledněte svůj zdravotní stav

Mnoho lidí dobře snáší chlad i horko. Na druhé straně jsou citlivější a dlouhodobě nemocní jedinci, pro které je pobyt v určitých klimatických podmínkách velmi zatěžující. Pokud do druhé skupiny patříte i vy, zohledněte svá omezení při výběru dovolené. Nepřemáhejte se a cestujte odpovídajícím způsobem do odpovídajících míst.

5) Opatrně s jídlem a pitím

Dodržování pitného režimu může být kontraproduktivní, pokud se předem neinformujete o kvalitě kohoutkové vody. V některých destinacích je mnohem bezpečnější pití vody balené.

Zvýšené opatrnosti dbejte také při konzumaci nevařených potravin. Vyhněte se lahůdkám, které stánkoví prodejci vystavují po celý den na sluníčku a celkově se s exotickou kuchyní seznamujte pozvolna – jinak se může stát, že většinu dovolené strávíte na toaletě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.