Ostrov Zakynthos: Na dovolenou za sluníčkem

shutterstock.com

shutterstock.com

Řecký ostrov Zakynthos bývá právem nazýván ostrovem vůní. Během výletů narazíte prakticky všude na voňavé byliny a rostliny. Pokud se chystáte na dovolenou do Řecka a vyberete si právě ostrov Zakynthos, určitě vás ale bude spíše zajímat to, co dalšího od tohoto krásného ostrova můžete čekat. Na to se podíváme v dnešním článku.

Ostrov, kde vládne slunečné počasí

Zakynthos je jedním z vůbec nejhezčích řeckých ostrovů. Udiví vás nejen krásná příroda, ale také všudypřítomné malebné pláže, které lze rovněž označit za jednu z největších atrakcí této lokality. Na dovolenou se sem určitě vydejte, pokud máte rádi sluníčko. Ostrov totiž patří mezi nejslunnější místa v Řecku. Jen málokdy se stane, že vám zde během dovolené bude pršet. Naopak, od rána do večera si užijete sluníčka až dosyta.

Hlavní město Zakythos, zdroj: shutterstock.com

Hlavní město Zakynthos, zdroj: shutterstock.com

Zakynthos – základní informace

Ostrov se nachází v části nazvané Jónské moře,  která tvoří část Středozemního moře mezi Itálií a Řeckem. Rozloha ostrova je 410 km2 a délka pobřeží 123 km. Stabilně zde žije necelých čtyřicet tisíc obyvatel. Hlavní turistická sezóna probíhá od dubna do září. Teploty vody se pohybují mezi 23-26°C.

Krásné pláže vybízejí ke slunění

Přestože Zakynthos láká hlavně na slunění a pobyt na plážích, rozhodně je dobré také vyrazit na nějaký výlet po okolí. Turistický výlet jistě bude stát za to. Příroda je zde velmi rozmanitá a bohatá. Ostrov je plný zeleně od úrodných nížin na východě po hory na západě. Moře lemují impozantní skalnaté útesy. Mezi velké turistické atrakce patří zálivy s průzračně modrou vodou a vraky lodí na západním pobřeží.

Malebné zátoky Zakythos, zdroj: shutterstock.com

Malebné zátoky Zakynthos, zdroj: shutterstock.com

Na Zakynthos s českou cestovní kanceláří

Zájezdy na Zakynthos jsou právem populární již po mnoho let. Dostanete se sem poměrně rychle a pohodlně, i české cestovní kanceláře sem pořádají spoustu pobytových zájezdů s odlety z Prahy, Brna i Ostravy. Délka letu je přibližně dvě hodiny.

Ubytování je obvykle v těsné blízkosti pláží, kam to tam máte jen kousek. Nejznámějšími plážemi jsou Banan, Gerakar nebo Argassi. Jsou dobře upravované, je zde možnost vypůjčit si lehátka se slunečníky. U mnoha pláží je také možné si pronajmout loďky a náčiní na nejrůznější vodní sporty.

Krásnými písčitými plážemi se pyšní kupříkladu letovisko Alikanas, které se nachází v severovýchodní části ostrova.

Chcete zažít pořádnou dovolenou, která bude prosluněná? Pak zvolte některý ze zájezdů na ostrov Zakynthos. Na dovolenou sem můžete zajet s přáteli, rodinou i s dětmi.

[iframe src=“https://www.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=Zakynthos,+Zakinthos,+Greece&aq=0&oq=zakyn&sll=50.05967,14.465624&sspn=0.734398,1.234589&ie=UTF8&hq=&hnear=Zakinthos,+Greece&t=m&z=11&iwloc=A&output=embed“]

View Larger Map

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.