Dámská jízda, na kterou nezapomenete

Má kamarádka Andrea byla vždy proti jakémukoliv výletu do wellness hotelu. Údajně nikdy nepropadla kouzlu vířivek, masáží a saun. Ovšem nebyly bychom to dobré přítelkyně, kdybychom ještě s pár děvčaty nevzaly iniciativu do vlastních rukou a nenachystaly jí to největší narozeninové překvapení všech dob, s těmito atributy: krásný hotel, dobré jídlo, wellness & spa na dosah a co nejdál od Prahy.

A tak jsme se vydaly do Luhačovic, poznat atmosféru designového hotelu Augustiánský dům, kde se exteriér historické budovy prolíná s moderním a elegantním interiérem, a zároveň změnit názor jedné tvrdohlavé dámy, které tento víkend zůstane ve vzpomínkách už navždy.

Zapomeňte na každodenní starosti

Wellness, jinak také pocit blaženosti, navodíte příjemnou masáží, v sauně nebo vířivce. Každému vyhovuje něco jiného k tomu, aby se celkově uvolnil. Proto je nutné toto hledisko při samotném plánování zvážit hned v první řadě. Relaxační pobyty poskytují posílení těla i ducha, brání nás proti stresu a celkově omlazují organismus. Příkladně ve wellness centru hotelu Augustiánský dům můžete zažít zcela netradiční procedury, jako jsou solná nebo mentolová parní lázeň či bylinková sauna. Při naší dámské jízdě jsme si program individuálně doladily na recepci, a pokud někdo nechtěl právě na masáž, zašel si odpočinout do sauny. Pro milovnice vodního lebedění je celodenně k dispozici bazén s protiproudem, který má příjemných 32°.

Harmonizujte se od hlavy až k patě

Krom klasických procedur si náš dámský kolektiv velice přál zažít opravdovou meditaci, či vyzkoušet jeden z rituálů, které v hotelu nabízejí. Čekání jsme si zkrátily v relaxační místnosti, kde jsme se občerstvily a navodily první pocity uvolnění. Samotný rituál nám následně pomocí kosmeticko-masážních úkonů povzbudil každou buňku v těle. Z takového zážitku se nám nechtělo hned vracet zpátky nohama na zem, proto jsme vyrazily na procházku do zahrady 6 smyslů. Speciálně upraveným chodníkem jsme kráčely bosou nohou a jednotlivá stanoviště se vždy zaměřila na jeden konkrétní smysl v těle. Procházku jsme zakončily krátkým lenošením na slunné louce.

I když se jednalo o pár dní, měly jsme dojem, jako bychom z každodenního života vykročily na delší dobu. A obdarovaná? Ta právě nyní plánuje dlouhodobý pobyt v hotelu společně s manželem, kde si chtějí naplno užít wellness centrum a romantické večeře ve dvou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování, Zaujalo nás se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.