Představujeme romantický hotel Karlštejn

Karlštejn patří k nejvyhledávanějším výletním cílům nejen kvůli starobylému hradu, který je neodmyslitelně spjat s českou historií. Pro turisty je atraktivní i nádherná příroda, která hrad obklopuje i blízkost dalších zajímavých míst. Karlštejn je proto nejen výletním cílem, ale také ideálním výchozím bodem. Ubytování v blízkosti Karlštejna vám umožní poznat náš nejznámější hrad i při romantické večerní procházce. Takové ubytování vyhledávají nejen nadšení turisté, ale také všichni, kdo plánují romantický víkend ve dvou. Dokonalou romantiku ochutnáte, pokud se ubytujete v hotelu Karlštejn v podhradí Karlštejna.

Poloha hotelu

Hotel MlýnHotel Mlýn se nachází v historickém objektu, jehož existence je doložena již od 13. století. Tehdy se na pravém břehu řeky Berounky rozkládal dvorec s mlýnem. Mlýn zde fungoval až do poloviny 20. století. Od roku 1990 sloužila budova mlýna jako hotel. K jeho kompletní přestavbě a rekonstrukci došlo v letech 2002 – 2003. Díky ní se objekt proměnil v romantický hotel Karlštejn se stylově zařízenými pokoji, které nabídnou svým hostům maximální komfort. Stravování zajistí příjemná restaurace rozšířená o letní terasu.

Poloha hotelu na břehu řeky Berounky umocňuje romantičnost prostředí. Součástí hotelového areálu je i ostrov uprostřed řeky. Zde naleznete romantický altánek. A nechybí tu ani zázemí pro pořádání venkovních oslav (gril, párty stan, …).

Vybavení hotelu

Hotel Mlýn nabízí 21 pokojů se 49 lůžky. Všechny pokoje jsou vybaveny stylovým nábytkem a samozřejmostí je rovněž moderní koupelna i připojení k wi-fi. Vybírat můžete nejen mezi dvou až třílůžkovými pokoji. Na výběr jsou i různé kategorie pokojů, od možnosti zarezervovat pokoj s klimatizací až po výběr speciálně zařízených pokoje vhodných pro romantické pobyty ve dvou.

Hotelová restauraceK hotelu patří stylová rybí hotelová restaurace Karlštejn, jež nabízí široký výběr specialit z čerstvých ryb. Téměř domáckou atmosféru a útulnost restaurace umocní krb i příjemný bar. V letních měsících poskytne příjemné posezení letní terasa s výhledem na řeku Berounku.

Pro větší akce lze využít salonku s kapacitou zhruba 40 osob. Salonek je vhodný jak pro rodinné oslavy, tak pro pořádání svateb či firemních akcí. Příjemně odpočinout si můžete v relaxačním centru hotelu, které nabízí finskou saunu, Whirlpool, ale také fitness centrum pro aktivní odpočinek.

Rodiny s dětmi pro změnu osloví domácí ZOO, která rovněž náleží do areálu hotelu Mlýn. Seznámíte se zde s poníky, velbloudy i oslí rodinkou. Nechybí ani čínské prasátko a kamerunské ovce.

Svatební místo roku 2015 a 2014

Stále hledáte vhodné místo pro uspořádání své vysněné svatby? Hotel Mlýn byl odborníky již dvakrát ohodnocen jako nejlepší svatební místo roku. V předchozích letech patřil mezi tři nejlepší svatební místa roku.

V areálu hotelu lze zajistit vše potřebné od svatebního obřadu, přes svatební hostinu až po ubytování svatebních hostů.

Konání svatebního obřadu lze uskutečnit v objetí přírody na ostrově řeky Berounky. Tamní romantický altánek je pro svatební obřad jako stvořený. Velebnou atmosféru venkovního obřadu dokreslí šumění nedalekého jezu. Za pěkného počasí může svatební veselí pokračovat přímo na ostrově hostinou.

Ale svatbu lze v hotelu Mlýn uspořádat i za nepříznivého počasí. Elegantní salonek Petrarca dokonale poslouží ke slavnostnímu obřadu i svatební hostině.

Mile vás překvapí i široká nabídka doplňkových služeb, které zahrnují nejen zajištění svatebního dortu a jiných lahůdek. Objednat si můžete i květinovou výzdobu, hudební produkci nebo svatebního fotografa. Svůj jedinečný den si dále můžete zpestřit projížďkou v romantickém kočáře nebo na koni. Chcete-li svatbu pojmout poněkud netradičněji, není problém zajistit například let balonem. Každý pár si tak může vytvořit svatbu přesně podle svých představ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet, Ubytování se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.