Co je třeba pro vyřízení cestovního pojištění v zahraničí?

shutterstock.com

shutterstock.com

Cestovní pojištění je zejména v letních měsících velmi žádané u mnoha tuzemských pojišťoven. Léto je totiž ideální čas pro odjezdy na zahraniční dovolené a ani v zahraničí bychom neměli nechávat věci náhodě. Ceny cestovního pojištění nejsou nijak závratné a v případě nečekané události je jistě oceníte.

Cestujete sami nebo s CK?

Pokud objednáváte zájezdový balíček od některé cestovní kanceláře, informujte se na cestovní pojištění právě zde. Většina zájezdů má možnost využití cestovního pojištění za zvýhodněných podmínek. Ovšem není to pravidlem. Cestovní pojištění je nabízeno pouze u některých zájezdů CK. Proto se na toto pojištění vždy raději zeptejte předem. Pokud není součástí balíčku, můžete si je objednat přímo u pracovníka cestovní kanceláře. Návštěva pojišťovny není nutná.

Pokud necestujete do zahraničí s balíčky od cestovních kanceláří, musíte si pojištění sjednat sami. Nemusíte se bát, nejedná se o žádnou složitou činnost. Pokud ještě s vyřizováním cestovního pojištění nemáte dostatečné zkušenosti, doporučujeme navštívit kamennou pobočku pojišťovny. Pracovník pojišťovny vám přesně vysvětlí, jak pojištění funguje, co zajišťuje a také co dělat v případě úrazu. Dostanete také kartičku se všemi důležitými kontakty a v případě nejasností se můžete na vše zeptat. Součástí může být i pojištění pro srušení zájezdu.

Přes internet je to rychlejší

Na pobočce sice dostanete kompletní informace najednou, ale strávíte zařizováním pojištění mnoho času. V dnešní době si můžete uzavřít také cestovní pojištění po telefonu nebo online na internetu. Také získáte kompletní informace, které si ale musíte najít sami. Výhodou je méně času, který budete zařizováním trávit a také fakt, že si pojištění můžete sjednat z pohodlí svého domova.

Tip: Doporučujeme si před cestou stáhnout potřebné dokumenty a vytisknout

Cestovní pojištění nabízí velké množství pojišťoven na našem trhu. Samozřejmě, že většina klientů si zařizuje cestovní pojištění u pojišťovny, kde má zařízenou i životní pojistku. Ovšem můžete vybírat i pojištění u jiných pojišťoven.

Může se stát, že některá z pojišťoven bude mít výhodnější nabídku. V takovém případě je na internetu také služba – porovnání cestovního pojištění. Ta porovnává aktuální nabídky jednotlivých pojišťoven a nabízí vždy nejlepší nabídky s nejlepšími podmínkami.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.