Jak strávit prodloužený víkend v Poděbradech?

wikipedia.org

wikipedia.org

Poděbrady jsou velmi často vyhledávanou destinací pro trávení volného prodlouženého víkendu. Toto lázeňské město návštěvníkům nabízí širokou možnost vyžití nejen v lázních, ale po celém městě a okolí. Jsou velmi oblíbené nejen pro turisty z Čech, ale cestu sem pravidelně nachází i návštěvníci z Moravy. Však ho také proslavil český král Jiří z Poděbrad.

Samotné lázně a jejich procedury

Samozřejmě, že město Poděbrady nejvíce v současnosti proslavil právě lázeňský komplex. Ten se specializuje zejména na léčbu nemocí srdce a oběhového ústrojí. Při návštěvě Poděbrad si nechte minimálně jeden den volný a ulevte svému tělu v krásném lázeňském komplexu. Nabídka procedur je opravdu široká a každý si z ní vybere, jaká bude pro vaše tělo tou nejpříjemnější.

Výběr nejčastěji využívaných procedur v lázních Poděbrady

Lázeňské koupele

Lázně Poděbrady nabízí moderní a kompletně vybavené vany, s širokou nabídkou koupelí. Můžete vybírat z mnoha druhů, kde vás vždy bude obsluhovat příjemný a kvalifikovaný personál. V nabídce jsou koupele brusinkové, medové, ibiškové, jalovcové, koupel Oceanic, skořicová koupel, perličková, přísadová nebo koupel konopná. Koupele jsou v cenovém rozmezí 170-550 Kč podle druhu.

Relaxace ve vířivé vaně, zdroj: shutterstock.com

Relaxace ve vířivé vaně, zdroj: shutterstock.com

Lázeňské masáže

Také nabídka masáží je v lázních opravdu široká. Vybírat opět můžete z mnoha druhů, které jsou zaměřeny na různé části těla i na různé pohybové problémy. Vybírat můžete masáž Candela, mořskou, konopnou, thajskou, karamelovou, medovou, pomocí lávových kamenů, čokoládovou, aromaterapeutickou nebo klasickou. Ceny se pohybují od 300 Kč až do 1000 Kč.

Zábaly

Zábaly v lázních Poděbrady se postarají o celkové uvolnění vašeho těla a proteplení svalstva. Opět můžete vybírat z mnoha druhů, mezi kterými nechybí zábaly ovesné, jogurtové, skořicové, konopné, karamelové, reminelizační, čokoládové, bahenní nebo detoxikační zábaly z mořských řas. Nejlevnější zábal můžete zakoupit od 330 Kč. Nejdražší pořídíte za necelých 700 Kč.

Ostatní služby

Lázně Poděbrady ale nenabízí pouze masáže, zábaly nebo koupele. Nabídka služeb je mnohem širší. Můžete zde navštívit také solné jeskyně, inhalace, infrasaunu, vibrosaunu, oxygenoterapii nebo uhličitou koupel. Využít můžete také nabídky lékařského vyšetření. Po lékařském vyšetření vám budou nabídnuty procedury, které pomohou odstranění vašich potíží.

Bohaté možnosti ubytování

Možnosti ubytování v Poděbradech jsou opravdu široké. Pokud plánujete navštívit lázně, bude pro vás ideální ubytovat se přímo v Lázeňském hotelu **** a vybrat si jeden ze zajímavých balíčků na víkend. Pokud chcete ušetřit můžete se podívat na zlevněné pobyty v Poděbradech.

Nezapomínejte ani na zbytek města

Lázeňské procedury ovšem nejsou jedinou chloubou Poděbrad a proto byste neměli ztrácet zbytečný čas. Ideální je si pro lázně vyhradit jeden den. Zbytek už můžete věnovat dalším krásám Poděbrad, kterých je také mnoho. Zejména milovníci kultury si zde přijdou na své.

Navštívit můžete například Památník krále Jiřího z Poděbrad. Jiří z Poděbrad (český král v letech 1458-1471), je nejslavnější osobností poděbradské historie. Právě proto stojí jeho památník v nejstarších prostorách poděbradského zámku. Najdete zde velké množství gotických fresek a také řadu dokumentů z doby života krále Jiřího z Poděbrad. Socha Jiřího z Poděbrad se tyčí v nadlidské velikosti přímo uprostřed náměstí.

V roce 1992 bylo historické jádro města s přilehlou lázeňskou čtvrtí vyhlášeno městskou památkovou zónou.

Navštívit můžete také Polabské muzeum, které se pyšní hned několika druhy expozic. Expozice seznamuje návštěvníka s pravěkem, středověkými dějinami a přírodou Poděbradska. V lázeňském komplexu najdete také galerii Ludvíka Kuby. Zde se konají pravidelné výstavy současných umělců z mnoha uměleckých odvětví.

Poděbrady nabízí vyžití za každého počasí

Poděbrady se mohou pochlubit velkým množstvím krásné zeleně, kterou najdete nejen na lázeňské kolonádě, ale i v ostatních částech města. Jsou tedy přímo stvořené pro romantické procházky. Díky tomu, že leží na Labi, můžete využít také projížďky na lodi Krále Jiřího, nebo si můžete v přístavišti vypůjčit vlastní malou lodičku.

Pokud počasí nebude přát procházkám ani venkovnímu pobytu, můžete klidně vybírat z velkého množství kaváren, cukráren, restaurací i hospůdek. Vždyť jste v lázeňském městě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.