Dovolená v Bulharsku: Primorsko

zdroj: sxc.hu

zdroj: sxc.hu

Na dovolenou do Bulharska vyráží každé léto desetitisíce českých i slovenských občanů. Obliba této východoevropské země je stabilní. Dříve to byly spíše nízké ceny, které nás lákaly. Dnes se najdou i levnější destinace, ale tato destinace na pobřeží Černého moře neztrácí na oblibě ba naopak.

Dnes zde sice již není tak levné ubytování a služby jako ještě před deseti či patnácti lety, nicméně přesto je dovolená Bulharsko považována stále za cenově jednu z nejpřijatelnějších. Turisté oceňují i zlepšující se komfort a kvalitu ubytování i služeb. Většina Čechů tradičně míří do oblasti Primorska. Dá se dokonce mluvit o tom, že Primorsko je v létě jakousi českou kolonií, našince zde potkáte skutečně ve velkém množství. Není tak divu, že mnohé nápisy jsou také v češtině. Místní podnikatelé jsou na nás zvyklí.

Poloha Primorska a tamní pláže

Primorsko leží zhruba šedesát kilometrů severně od přístavního města Burgas. Samotné městečko leží na malém poloostrově, celé letovisko s plážemi se pak rozprostírá na několika kilometrech podél pobřeží. Nejdete zde dvě rozlehlé pláže. Severní pláž je již na první pohled modernější částí, nachází se zde většinou nové, moderní hotelové komplexy. Jižní pláž je co do ubytování určena spíše méně náročné klientele.

Tip:  Máte rádi větší teplo? Podívejte se na last minute Egypt

Ubytování se výrazně zlepšilo

Ubytování v Bulharsku doznalo v posledních letech velkých změn. Bulhaři si začali více cenit zahraničních hostů, což je patrné na zvýšeném komfortu ubytování. Jako turisté zde můžete využít moderní hotelové komplexy, u nichž nechybí soukromé bazény a perfektně vybavené hotelové pokoje. V Bulharsku se však dá poměrně bez problémů najít také ubytování v soukromých penzionech, které je oproti hotelům ještě levnější.

Zajistěte si ubytování včas

Zajištění dovolené v Bulharsku, tedy i ve zmíněném Primorsku, je dobré provést již v jarním období, neboť zájem je značný. Dovolená v této zemi táhne a přestože je ubytovacích kapacit dostatek, není radno čekat až na poslední chvíli. V případě, že se rozhodujete o dovolené až těsně před odjezdem, můžete mít štěstí a narazit na výhodný last minute Bulharsko, ale spolehnout se na to nevyplací. Zvlášť pokud v last minute nabídkách hledáte konkrétní lokalitu jako třeba Primorsko.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Dovolená v Bulharsku: Primorsko

  1. Otien napsal:

    Primorsko určitě stojí za to. Mohu potvrdit že tohle letovisko zažilo v posledních letech velmi pozitivní změnu. Na druhou stranu to ale znamenalo podstatné zvýšení cen a dovolená tak vyjde mnohem dráž. Ale přesto za to určitě stojí.

Komentáře nejsou povoleny.