Historický Český Krumlov stojí za návštěvu!

Jedno z nejkrásnějších českých měst navštivte klidně i několikrát za rok! Ano, nikdy vás nezklame, protože zde naleznete mnoho zajímavých koutů k objevování. Už jste se rozhodli, kde všude to letos prozkoumáte?

Vítejte v turistickém ráji

Státní hrad a zámek Český Krumlov se vypíná na břehu řeky Vltavy. Stačí jediný pohled, aby na vás dýchla atmosféra starých časů. Zasazení do kouzelné jihočeské krajiny vás získá natolik, že ihned zatoužíte najít příjemné ubytování Český Krumlov, abyste mohli zůstat aspoň přes noc. Co vše stihnete? Projděte se středověkými uličkami kolem kamenných měšťanských domů. Obdivujte jedno z nejstarších zámeckých barokních divadel, stylové hospůdky, středověké krčmy, hojné slavnosti a festivaly.

Skvosty šlechtického sídla

Vyhovující ubytování Český Krumlov zařídíte i v centru města, odkud snadno naplánujete spoustu zajímavých výletů. K výhodám patří snídaně v ceně, možnost si vzít svého domácího mazlíčka, parkoviště ve dvoře a sleva poskytovaná větším skupinám. Ubytování Český Krumlov znamená, že získáte více času na procházky tajemnými místy. Nenechte si ujít nápadité malířské výzdoby, ozdobené domovní štíty, arkády i tajemné kabalistické a alchymistické znaky.

Věděli jste, že bývalé sklepy Nového purkrabství ukrývají impozantní díla dvorních sochařů? V zámeckém lapidáriu navíc spatříte originál sousoší bohyně Amfitrité s tritonem, ale také sochu Neptuna. Prohlídka grafitového dolu, kam pojedete důlním vláčkem a budete obdivovat atraktivní prostředí v podzemí, jistě potěší děti od šesti let. Určitě se vám zalíbí také městský park, kde se dobře relaxuje mezi pozoruhodnými keři a stromy, kde vám zazpívají ptáci. Nechybí exotické dřeviny, sochařská díla a několik budov. Za zmínku stojí kaple sv. Martina, která vznikla již v roce 1717 a vnitřek obsahuje barokní vybavení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Kam na výlet se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.