Největší soukromá sbírka produktů Apple je nyní v Praze. Kde je můžete vidět?

Praha je nejen naším hlavním městem, ale také kulturním centrem. Kromě návštěvy divadelních představení a koncertů zde můžete navštívit i nespočet muzeí. Naleznete zde muzea s rozličným zaměřením, takže na své si zde přijde opravdu každý. Aktuálně je novinkou mezi pražskými výstavami Apple Muzeum, do kterého se přímo hrnou všichni nadšenci do technických vymožeností.

hotel Botanique

Unikátní sbírka produktů společnosti Apple

Inovativní produkty společnosti Apple již mnoho let budí velký zájem veřejnosti. Není proto divu, že značka Apple má zvučné jméno.

Nově instalovaná pražská výstava se soustředí na technické vymoženosti, které dnes díky společnosti Apple běžně využíváme. Prohlédnout si zde můžete více než 470 exponátů, které pochází ze soukromé sbírky. Tato sbírka sestává z téměř kompletní řady produktů Apple. V moderně upravených prostorách můžete posoudit, jak rychlý byl vývoj v oblasti techniky. Nejstarší exponáty pochází z roku 1976, uvidíte zde proto i mnoho raritních kousků – například počítač Apple I z roku 1985. Velice zajímavý je také prototyp prvního iPhonu.

Tato rozsáhlá sbírka je zcela jedinečným souborem nejen v České republice, ale rovněž celosvětově.
Trocha historie

Kromě detailní prohlídky technických „hračiček“ se při návštěvě muzea seznámíte také s historií firmy, která začínala v garáži. Tehdy ještě ani jeden z jejích zakladatelů netušil, jak proslulé se stanou výrobky s jejich „nakousnutým jablíčkem“.

Výstava připomene skvělého inženýra Steva Wozniaka i geniálního Steva Jobse, který díky svým novým vizím nabídl světu mnoho technických pomocníků. Steva Jobse vám přiblíží je některé jeho osobní věci – oblečení, školní ročenky, ….

Se Stevem Jobsem jsou však spojena i další proslulá jména – Pixar a Next. Proto v muzeu narazíte také na exponáty související s těmito společnostmi.

Informace pro návštěvníky

Výstava je instalována v pražské Pop Art Gallery. Naleznete ji v Husově ulici v místě, kde se kříží s ulicí Karlovou. Muzeum tedy leží v samém centru Prahy, kousek od Staroměstského náměstí.

Expozice je otevřena každý den od 10 do 22 hodin. Popisky u exponátů jsou pouze v angličtině. Ale s pomocí chytrého telefonu se můžete připojit na lokální Wi-Fi a využít multimediálního průvodce výstavou. Ten je nahrán v devíti různých jazycích a naleznete mezi nimi i češtinu.

Dobrý pocit mohou mít návštěvníci také z toho, že výtěžek peněz za vstupenky bude věnován nadaci, která podporuje občany, kteří jsou imobilní například v důsledku tragické havárie.

Vyrazte do Prahy na prodloužený víkend

Láká vás vyrazit do Prahy na tuto unikátní výstavu? Abyste si mohli vychutnat a důkladně prohlédnout všechny exponáty, nevyplatí se spěchat s cestou domů. Spojte návštěvu muzea s dalšími zajímavostmi Prahy a vyrazte do Prahy na víkend nebo prodloužený víkend.

Sehnat v Praze ubytování není velký problém. Velmi pohodlné a moderní bydlení nabízí v centru města například hotel Botanique. Nachází se na ulici Sokolovská a svým hostům nabízí moderní a především prostorné pokoje. Dokonalé pohodlí poskytne nejen dostatečná plocha pokoje, ale také zvuková izolace. Ta zajistí dostatek soukromí a klidu, neboť vás nebudou rušit hosté bydlící ve vedlejších pokojích.

Ubytovat se lze v klasických dvoulůžkových pokojích s manželskou postelí. Ale k dispozici jsou také rodinné pokoje s dalšími lůžky pro děti. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení, set pro vaření čaje a kávy, vybavení velkou plochou televizí i připojení k Wi-Fi zdarma.

Stravovat se můžete v moderní hotelové restauraci na Praze 8. Nabízí útulnou atmosféru v moderním evropském duchu. Na drink si můžete vyrazit do moderního hotelového baru. Pokud nebudete chtít, nemusíte tak hotel vůbec opouštět.

Součástí hotelu jsou i konferenční místnosti v Praze. Nabízí nejmodernější techniku, stabilní Wi-Fi síť a samozřejmě i občerstvení v případě zájmu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.