Kam vzít rodinu na prodloužený víkend? Na Karlštejn!

Letos to na cestování do zahraničí nevypadá, je proto nejvyšší čas naplánovat výlet po Česku. Skvělým místem, které nabízí vyžití pro všechny členy rodiny, je oblast okolo hradu Karlštejn. Český kras se rozkládá několik málo kilometrů od Prahy, přesto nabízí překrásnou a čistou přírodu, malebnost řeky Berounky i možnosti vyžití. Své si najdou milovníci historie, přírodních krás i turistiky. Děti jistě potěší místní zoopark s bílým lvem Leonem nebo projížďka na poníkovi. 

Na hrad!

Už jste se nemohli dočkat, až budete moci vyrazit ven? Konečně došlo k uvolnění mimořádných opatření, proto si hned rezervujte ubytování v penzionu Karlštejn a vstupenky na hrad online. Zájem je totiž veliký a byla by škoda prohlídku hradu během výletu opominout. Kromě tradičního prvního prohlídkového okruhu, který zahrnuje soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV., je možné navštívit posvátné prostory včetně kaple sv. Kříže v rámci druhého okruhu. 

ubytování v penzionu Karlštejn

Třetí možností je prohlídka s vyhlídkou do kraje z Velké věže. Kdo by chtěl poznat hrad netradičně, může si dokonce projít hrad přímo s kastelánem během podvečerních prohlídek, které probíhají po celé léto.

Na naučnou stezku!

Příjemný večer můžete zakončit na terase penzionu Karlštejn půllitrem piva nebo domácím moučníkem, ale hlavně plánováním dalšího dne. Kam vyrazit? Nabízí se návštěva Koněpruských jeskyní, které jsou nejrozsáhlejším jeskynním systémem u nás. Ale další možností je projít naučnou stezkou Karlštejn, která vychází ze Srbska nebo se lze napojit přímo u Karlštejna. U Svatého Jana pod Skalou se strmě stoupá až na vyhlídku. Celá trasa je středně náročná a zabere asi 6 hodin. Vyrazit můžete také na nejstarší značenou turistickou cestu, která začíná v Berouně a část trasy je shodná s předchozí naučnou stezkou, jedná se o úsek mezi Karlštejnem a Svatým Janem pod Skalou.

penzion Karlštejn

Do zooparku a na koníky!

Procházky malebnou přírodou lze také zpestřit povyražením pro děti. Možností je návštěva zooparku v Karlštejně. Nachází se nedaleko hradu a hlavní ikonou je bílý lev Leon. Kromě lva se ve velkém výběhu nachází bizoni, velbloudi, zebry, shetlandští poníci nebo francouzští oslíci. Děti se zamilují do místních nosálů a makaků, k vidění jsou také kočkovité šelmy. Odměnou pro děti může být projížďka na koníkovi nebo irském cobovi, vyřádit se mohou na velké skluzavce nebo vzduchové trampolíně. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet, Ubytování se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.