Kam jet do Řecka, když si chcete odpočinout ve stínu olivovníků?

Když se řekne Řecko, každému se jistě vybaví rozlehlé písečné pláže plné všeobjímající pohody. Nejet sem by byl skutečný hřích, stačí si jen udělat jasno, jak byste tuto dovolenou chtěli strávit. Zájemci o historii se zde dosyta nabaží Athén, ale také pokladů na Krétě, pozůstatky antických civilizací tu lákají návštěvníky už celou řadu let. Pokud ale chcete spíše odpočívat, nabízí se spoustu ostrovů a ostrůvků s prvotřídním středomořským klima. Možností je tu prostě dost a dost…

Ideální dovolená plná slunce – třeba právě v Řecku?

Vybrat vhodnou dovolenou v Řecku není vůbec těžké. Bez nejmenší nadsázky je totiž jasné, že krásně je tu úplně všude. Pokud sem však pojedete poprvé a Řecko ještě moc neznáte, určitě uvítáte několik našich zajímavých tipů na prosluněný týden. Pojďme se tedy ponořit do azurových vln zdejších pláží a začněme s výběrem ideální letní nebo třeba i podzimní dovolené.

Jednou ze zajímavých možností pro nadšené cestovatele po středomořské oblasti je třeba ostrov Zakynthos, rozprostírající se na západě Řecka – v Jónském moři. Právě zde panoval údajně i bájný král Odysseus, ostrov sám nese jméno podle další postavy starých řeckých bájí. 410 kilometrů čtverečních rozlohy a zhruba čtyřicet tisíc obyvatel. Malebný přístav, azurové moře a místní speciality, doslova od oliv po rozinky, které si prostě zamilujete. Turistická sezona je zde poměrně dlouhá, začíná s dubnem a končí v září, takže sem nemusíte vyrazit jen na letní dovolenou, počasí bude určitě přát. Třetí největší z Jónských ostrovů nabízí i výlet do Modré jeskyně, takže nebude ani nouze o trochu dobrodružství.

Hledáte další tip? A co takhle zvolit Korfu? Druhý největší ostrov v Jónském moři nabízí rozlohu 613 kilometrů čtverečních, žije zde zhruba sto tisíc lidí. Část života zde strávila i slavná císařovna Alžběta Bavorská. Háje plné oliv nebo průzračná vodní hladina, pro odpočinkovou dovolenou je to tu doslova jako stvořené.

Sečteno a podtrženo, Řecko by byla škoda nenavštívit. Nezáleží vlastně ani na tom, jestli navštívíte jen pevninu nebo se vydáte na nějaký zdejší ostrov – atmosféra bude příjemná a plná slunce, prostě a jednoduše s úsměvem na tváři.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.