Už víte, kde strávíte letošní dovolenou?

Léto je za dveřmi a s ním i plánování letní dovolené. Zůstanete v Čechách, nebo plánujete vyrazit do zahraničí? K moři, či do hor? Pokud letos máte napjatější rozpočet, ale i přesto se o své zasloužené chvilky volna nechcete připravit, doporučujeme zůstat v Čechách.

macha

Kam to bude? Záleží na vašich preferencích. Krásná je Šumava, Jižní Morava i Beskydy. Z měst jsou našimi favority spolu s Prahou také Český Krumlov, Jindřichův Hradec a Telč. Své kouzlo má ale i Ostrava. A celá řada dalších měst a míst.

Pro milovníky vína, hor i zámků

Jste-li milovníkem dobrého vína, může vaší cílovou prázdninovou destinací být jižní Morava. Plné lesů, rybníků a romantických zámků jsou Jižní Čechy. Milovníci hor pak mají na výběr Krkonoše, Jeseníky či Beskydy. A máte-li rádi vodu, je naším doporučením Lipno nebo Máchovo jezero. To bylo oblíbenou prázdninovou destinací v dobách totalitních. Po revoluci jakoby na pár let usnulo, aby se po pár letech s velkou pompou probudilo.

Na Mácháči to žije

Samotné jezero, kterému nikdo neřekne jinak než Mácháč, je ideální pro sporty různého druhu. Spolu s plaváním se nabízí windsurfing, kindsurfing, jízda na člunech, vodních lyžích a wakeboarding. V okolí jezera je k dispozici spousta vodních center, kde si půjčíte veškeré vybavení. Můžete tu ovšem i nedělat nic a jen tak nečinně povalovat na pláži. Nebo to střídat. Dopoledne si dát do těla a odpoledne lenošit.

Kde se ubytovat?

Máchovo jezero ubytování, to jsou kempy, hotely, penziony, apartmány či chatky v různých vzdálenostech od jezera. Cenově dostupné, a přitom útulné to je v bungalovech Elite ve starých splavech nacházející se pouhých 700 metrů od Máchova jezera a nabízející ubytování ve 48 komfortně zařízených chatkách vybavených novým nábytkem, kuchyňskou linou, koupelnou a toaletou.

Skvělá domácí kuchyně

V bungalovech Elite se nejenom dobře vyspíte, ale i dobře najíte. Disponují totiž vlastní jídelnou servírující výtečné pokrmy domácí kuchyně. Můžete ale také využít restauraci ve Starých splavech, nebo si upéct vlastní jídlo třeba na otevřeném ohni. Více informací najdete na odkazu ubytování Staré Splavy. Zde si také můžete zarezervovat termín vaší dovolené. S tím neotálejte, míst totiž ubývá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.