Víte, kde koupit ta nejlepší španělská vína, která jsou celosvětově uznávaná?

Máte svou restauraci nebo prodejnu vín a chcete svým zákazníkům dopřát to nejlepší z vín ze Španělska? Pak určitě zavítejte na webové stránky https://www.bmcbrno.cz/, kde najdete společnost BMC Brno a její bohatou nabídku potravin z celého světa.

wine

Španělská vína bílá i červená

Jestliže se podíváme na španělská vína, zjistíme, že díky poloze Španělska vyniká tato země především červenými víny. Jsou specifická pro svou výtečnou chuť, ale i barvu a vůni. Setkat se můžete se nejlepšími víny z oblastí, jako jsou Rioja nebo Ribera del Duero. Ta patří vůbec k nejlepším, nejvyhledávanějším a nejoceňovanějším na světě. K nejpěstovanějším patří odrůda červeného vína Tempranillo, Garnacha, Syrah, ale i Merlot.

Rozmanitost klimatu ale umožňuje vypěstovat i znamenitá bílá vína.

Dle doby zrání se vína ve Španělsku dělí na JOVEN neboli mladá vína, COSECHA, což jsou vína stará 1 až 2 roky, CRIANZA s dobou zrání v barikových sudech 6 – 12 měsíců, RESERVA zrající v barikových sudech 12 měsíců, GRAN RESERVA zrající min. 24 měsíců v barikových sudech a 12 – 36 měsíců v láhvích.

Ke speciálním vínům, jež jsou ve Španělsku produkována, patří sladká vína, sangríi a šumivá vína typu CAVA.

Nechte se inspirovat zajímavými tipy

Máte rádi doporučení, abyste věděli, že to, co kupujete, mají lidé rádi, chutná, je žádané? Pak vězte, že k nejlepším vinařstvím patří Bodegas Pérez Barquero z regionu D. O. Montilla – Moriles. Toto vinařství se specializuje na unikátní a nezaměnitelná sladká vína odrůdy Pedro Ximénez, jež nemají konkurenci.

Anebo zvolte vinařství Bodegas Murviedro z regionu D. O. Valencia, jedno z nejvýznamnějších vinařství Valencie, jež vytvořilo silnou mezinárodní značku a dosáhlo tak svého cíle.

Podívejte se na bmcbrno.cz, kde najdete další zajímavá a úspěšná vinařství ze Španělska i jiné potraviny ze zahraničí. Společnost BMC k nám dováží jen to nejlepší, co lze v zahraničí koupit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.