Poznejte víno Old Porter díky cestování

Patří cestování k Vaším oblíbeným zálibám a rádi poznáváte zahraniční gastronomii? Pak Vás možná zaujmou informace o tom, jak to chodí ve Španělsku. Tato země totiž láká každoročně k dovolené u moře, k poznávání kulturních i historických památek a tamější gastronomii.

víno Old Porter

Kvalitní víno ze Španělska

Ve španělské kuchyni se mísí neskutečné množství chutí. Je to dáno nejen geografickou polohou, ale také historickými důvody. Španělsko totiž od středověku velmi silně ovlivňovala kuchyně Arabů a Židů. Nemenší vliv na španělskou kuchyni mělo také kulinářské umění „nového světa“. Na severu země sousedí s gurmánským velikánem, kterým je bezpochyby od nepaměti Francie. Je tedy více než jisté, že také prvky francouzské kuchyně se promítly v té španělské. Ve Španělsku existují, jak typická jídla pro celou zemi, tak i ta, která jsou charakteristická pouze pro určitý region. Co se týče kvality, nezaostává, Španělko ani s nápoji za světovými velikány. O Španělech se traduje, že se alkoholu rozhodně nezaleknou. Především víno je zde součástí téměř každého jídla. Oblíbený je také ovocný punč zvaný Sangria, šumivá vína Cava, dezertní Sherry a různé koňaky.

Víno Old Porter ke slavnostním příležitostem

Perlou mezi španělskými alkoholovými nápoji je víno Old Porter. Toto víno pochází ze španělské vinařské oblasti Montilla – Moriles, které proslulo jedinečnými sladkými víny. Toto vinařství vyrábí vína z odrůdy Pedro Ximénez a je považováno za jeden z nejlepších vinařství ve Španělsku. Víno Old Porter www.oldporter.cz lze koupit růžové, bílé i červené. Víno Old Porter lze podávat také při slavnostních příležitostech. Velmi oblíbené je především růžové víno Old Porter pink se třinácti procenty alkoholu. Víno si zamilujete již pro jeho růžově zářící baru s jemnými odlesky. Také jeho vůně Vás naprosto učaruje. Voní totiž po nazrálých malinách a brusinkách. Hřejivé tělo s komplexním aroma sušeného ovoce se snoubí s jemnou kyselinkou a delikátní sladkostí. Víno můžete nabídnout hostům, jako digestiv, i jako aperitiv. Pít jej však můžete i jen tak s kostkami ledu. Hodí se skvěle také ke sladkým pokrmům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy, Zaujalo nás se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.