Které tekutiny je možné vzít do příručního zavazadla?

Téma tekutin, jež je možno vzít na palubu letadla v příručním zavazadle, je poměrně diskutované a mnozí cestující jsou jím stále zmateni. Hlavní pravidlo je však poměrně jednoduché – tekutiny musí být v uzavíratelném, průhledném a plastikovém obalu.

Zásady týkající se převozu tekutin v příručním zavazadle ze kterých vycházíme platí do roku 2013. Poté bude rozhodnuto, jakým způsobem budou dále kontroly obsahu zavazadla a cestujícího prováděny. Je možné, že se přistoupí k zavedení velmi kontroverzních tzv. svlékacích skenerů, které – jak už jejich název napovídá – dokážou jedním snímkem „svléknout“ cestujícího téměř donaha, čímž je možno zřetelně nahlédnout na to, zda se nesnaží převézt něco navíc.

Maximální množství = 100 ml

Jednotlivé tekutiny, gely a spreje je nutné umístit do obalu, jehož obsah nepřesahuje hodnotu 100 ml. Platí však, že se kontroluje údaj na obalu, nikoliv to, kolik v něm tekutiny skutečně je. Všechny jednotlivé obaly musí být umístěny ve větším obalu (sáčku), jehož obsah nesmí přesáhnout objem jednoho litru. Samozřejmě musí být také průhledný a uzavíratelný. Každý cestující smí u sebe mít pouze jeden takový sáček, který je nutno předložit letištní bezpečnostní kontrole.

Nad rokem 2013 zůstává v tématu tekutin na palubě letadla velký otazník. Pravidla, která platí aktuálně, jsou mnohými cestujícími velmi odsuzována pro jejich tvrdost. Lze tedy jen doufat, zda se po roce 2013 přestoupí k využívání skenerů, které jsou sice kontroverzní v otázce intimity, ale dokážou odhalit výbušné a nebezpečné látky v podobě tekutin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní, Tipy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Které tekutiny je možné vzít do příručního zavazadla?

  1. tekutiny v odbaveném zavazadle napsal:

    Dobrý den,můžete mi prosím odpovědět na můj mail,zdali si do odbaveného zavazadla mohu přibalit 2 x 1,5l minerální vody.,a poř.tepelně upravenou uzeninu.Vzhledem k tomu ,že 3.6.12 odlétám z PRG do Ischia Italy,a dle informací od klientů,kteří tento ostrov navštívily,je prý ..hnus místní voda,není pitná a v obch. sítích se prý cena za láhev pitné vody pohybuje nad 100,-kč.Budu vám vděčen za odpověd.Děkuji.Halada

    • Lucie Konečná napsal:

      Dobrý den, ano do odbavovaného zavazadla určitě můžete, v rámci EU není problém vzít si i jídlo/uzeninu, která je vhodně zabalená (nejlépe vakuově).

Komentáře nejsou povoleny.