Sbalte se na road tip. Co vám v tašce nesmí chybět?

Plánujete dobrodružný road trip, máte připravenou vestavbu do auta, ale nevíte si rady s balením? Poloprázdný batoh by vás mohl hned první den velice mrzet, ale cestovat s několika taškami je zase vysoce nepraktické. Vyvarujte se oběma extrémům a sbalte tak akorát. Díky těmto pravidlům se vám to podaří. 

road trip

Myslete na každé počasí

Šatník vás při balení možná potrápí nejvíc. Jedete za dobrodružstvím a oblečení by mělo být hlavně praktické. Proto vybírejte jen ty kousky, které se dají snadno kombinovat a splňují svůj účel. Zabalte si teplé oblečení, i přes to, že je venku sluníčko a také některé slabší oblečení, kdyby se udělalo horko. Místo v tašce byste měli mít vždy na pláštěnku, teplejší ponožky a nepromokavou bundu a pevné boty. Jakmile začne pršet, nic vás nezastaví. 

Buďte jako skaut

Na každý road trip si připravte menší krabičku, která pojme základní léky, šití, sirky, baterku, obvaz, repelent a další drobnosti, které patří do lékárny. Puchýře po dlouhém výletě nebo kousance od hmyzu vám mohou dobrodružství pořádně znepříjemnit. Buďte proto připraveni i na rizika, která mohou nastat, a tuto krabičku vždy zabalte s sebou. 

Zásoby jídla a pití

Road trip je kouzelný v tom, že se nemusíte držet jen města, ale naopak si vychutnat krásy přírody. V takových místech je však mnohem obtížnější narazit na obchod s jídlem. Pokud nechcete být závislí na stravovacích zařízeních a užít si výlet naplno, nezapomeňte zabalit konzervy, sušené ovoce, ořechy, pečivo s delší dobou trvanlivosti a instantní pochoutky. Samozřejmostí je také více vody. Tu doplňte vždy, když budete blízko města nebo obchodu. 

Vytvářejte vzpomínky během výletu

Nadšení fotografové mohou zabalit své fotoaparáty a kamery. Jestliže ale volíte cestu bez technologie, zkuste si pořídit cestovní deník a každý den do něj zapsat svá nová dobrodružství. Čerstvé zážitky, které si ihned zapíšete, budou nést mnohem více emocí než ty, které budete vyprávět doma za několik dní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.