5 skvělých tipů, jak se nespálit při výběru last minute zájezdu

shutterstock.com

Cestování, kterému se musíte přizpůsobit za nižší cenu než je obvyklé, to charakterizuje last minute nabídku. Mezi námi se najdou zarytí fanoušci i odpůrci. Přečtěte si náš článek a zjistěte vše, co je potřeba vědět než si takový zájezd zakoupíte.

V případě, že se chystáte využít zakoupení zájezdu na „poslední chvíli“, věnujte pozornost následujícím radám, jak se vyvarovat problémům a chybám. Nenechejte se nalákat výhodnou nabídkou, která ve skutečnosti vůbec výhodná není! Cestovky na vás zkoušejí různé triky, jak vám prodat last minute dovolenou.

Last minute můžete brát jako jistý výprodej zájezdů, měli byste počítat také s tím, že se musíte podřidit časovému plánu konání. Pro některé může být zajímavější varianta first minute, kdy si vybíráte předem z velkolepé nabídky dovolených.

1. Prověřte si cestovní kancelář

Ještě před zrealizováním nákupu se přesvědčte o solventnosti dané „cestovky“. Zajímejte se zda, je daná kancelář pojištěná proti úpadku, což vám ochrání vaše finance v případě krachu cestovní kanceláře, případně zajistí hladký návrat domů z dovolené. Dále si projděte internetové diskuze a pročtěte si názory zákazníků vybrané cestovní kanceláře, které vám řeknou mnohé o jejím fungování.

2. Super last minute nejsou pro každého

Berte také v potaz, že zájezdy na poslední chvíli jsou spíše pro dvojice bez závazků než pro rodiny s dětmi. Není snadné nalézt levnou a vyhovující nabídku pro vícečlennou skupinu. Pokud byste uvítali úsporu pro rodinnou dovolenou, doporučujeme raději zvolit first minute.

3. Neunáhlete se

Nejednejte zbrkle a vždy si danou nabídku porovnejte s cenou dalších cestovních kanceláří. Srovnávače cen vám mohou ušetřit pár tisícovek navíc, investujte proto váš čas do prostudování dané nabídky a prověření její výhodnosti.

4. Ptejte se na vše, co vás zajímá

Cena, kterou zaplatíte za zájezd nemusí být a často nebývá konečná. Proto se vyptejte na všechny další náklady, které nejsou započítány v uvedené ceně a mohli by vám tak navýšit celkovou sumu. Nízká cena je pro většinu z nás velké lákadlo, proto se nenechejte uchlácholit vstupní nízkou cenu.

Nicméně v posledních 2 letech je situace lepší, protože cestovní kanceláře mají povinnost ze zákona uvádět rovněž celkovou cenu včetně všech poplatků. I tak vás může nepříjemně překvapit cena fakultativních výletů, apod. kde si může chtít cestovka kompenzovat nižší zisk z prodaného zájezdu.

5. Zkontrolujte si dokumenty a sjednejte pojištění

Před odjezdem se zajímejte o potřebné pojištění. Určitě si neopomeňte sjednat minimálně cestovního pojištění (včetně pojištění odpovědnosti), případně i pojištění zavazadel či pojištění letenky vám může ušetřit starosti. Dejte pozor také na vízovou povinnost pro danou destinaci, jenž vám může zkomplikovat situaci (v tomto ohledu by vám měla ideálně vízum vyřídit přímo cestovní kancelář). Občas může dovolená ztroskotat na propadlé občance nebo pokud cestujete letecky i zapomenutý cestovní pas a to i na lety uvnitř Schengenského prostoru!

Za celou redakci vám přejeme příjemně strávenou dovolenou plnou nevšedních zážitků. Pokud máte jinou osobní zkušenost, jak se nespálit při výběru last minute zájezdu, napište nám ho v komentářích pod článkem.

Sepsáno ve spolupráci s Travel portál, serverem nabízející srovnání zájezdů předních českých cestovních kanceláří.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.