Oslavte Valentýna v lázních společně se svou láskou

Svátek svatého Valentýna se každoročně slaví 14. února. Je to den zamilovaných, kteří si navzájem vyjadřují své city nejen drobnými dárky, ale třeba také skutky. Výbornou příležitostí, jak dát najevo, že vám na tom druhém záleží, je strávit příjemné chvíle v péči některého z lázeňských domů. Co takhle na Valentýna vyrazit do českých lázní?

franzensbad

Valentýn v lázních 

V České republice má lázeňskou staletou tradici. Lázně patří k oblíbeným místům, kde lze odpočívat, regenerovat své síly a užít si pohodových chvil, které přispívají k ozdravění nejen těla, ale také psychiky. Pokud cítíte, že na vás každodenní starosti dopadají více, než by bylo zdrávo, nastal ten vhodný čas k tomu, abyste na chvíli zvolnili tempo a dopřáli si klid v lázeňském prostředí. Ideálním časem je doba okolo svátku svatého Valentýna. Můžete třeba svého partnera či partnerku pozvat na valentýnský pobyt v lázních a pohodu si užít ve dvou.

Kam do lázní za relaxací

Až budete vybírat lázeňskou destinaci, možná by v centru vaší pozornosti mohly být Františkovy Lázně. Krásně je tu i v zimě, kdy příroda stále ještě spí, kolikrát pod sněhovou přikrývkou. Ta působí velmi romanticky a láká k procházkám na čerstvém vzduchu. Víte, že tyto lázně jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO? Už to značí, že se jedná o výjimečné místo, na kterém strávit volný čas přináší zklidnění a obnovu psychických i fyzických sil.

Lázně Luhačovice

Krásně je také na Moravě. Lázně Luhačovice nabízejí příjemné prostředí k procházkám stejně jako lázeňskou péči na vysoké úrovni. Ochutnejte pramen Vincentku, jenž je zdejším symbolem. Vydat se můžete třeba do nedalekých Pozlovice a projít se okolo přehrady, která se tu nachází. I když se v ní v zimním čase nevykoupáte, tak pohled na vodní hladinu je uklidňující. Turistika přispívá k navození příjemných pocitů, díky vyplavovaná endorfinů. V Luhačovicích je, kam chodit na výlety i za kulturou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.