Zimní dovolená nemusí být jen na horách

Na dovolenou v zimě odjíždějí obvykle lidé, kteří si chtějí užít sněhu a lyžování v některém horském středisku v České republice nebo za hranicemi. Jsou milovníci zimních sportů, kterým se zde mohou věnovat. Ale i ti, co mají raději vycházky po městě, nepřijdou v zimě zkrátka. Chce to jen správně vybrat destinaci a vyrazit za zážitky. Což takhle navštívit zimní Chorvatsko?

chorvatsko

Chorvatsko je v zimě také zajímavé

Ačkoliv se do Chorvatska jezdí především za teplým mořem, koupáním a opalováním, nabízí i možnost strávení zimní dovolené. Užije si ji ten, kdo se rád toulá po historických památkách, o které není v této jihoevropské zemi nouze. Stačí vzpomenout některá místa, jako je například Trogir či Dubrovník, která patří k těm starobylým. Pak už jen stačí si najít vhodné ubytování v Chorvatsku a užívat si volných dnů své dovolené.

Když za teplou zimou, tak na Makarskou

Makarska je chorvatské přístavní město a turistické letovisko na jihu země ve střední Dalmácii. Má středozemní klima, ve kterém se zimní teploty pohybují mezi 10 až 15 °C. Vzhledem k přímořskému klimatu patří město k nejteplejším místům v zemi. Zde strávit zimní dovolenou bude rájem pro všechny, kteří se chtějí vyhnout nepříjemnému sychravému počasí u nás. Hotely v Makarske nebudou přeplněné turisty, protože hlavní sezóna začíná až v létě. Právě kvůli tomu klidu si tu zimní dovolenou volí turisté toužící po odpočinku od shonu všedních dnů.

Vycházky do pohoří Biokovo

Makarska je výchozím bodem do blízkého pohoří Biokovo. Komu se líbí vycházky do hor, tak si najde ubytování právě tady. Hotely ve střední Dalmácii nabízejí totéž co v létě. Tedy dobrou stravu a pohodlný odpočinek uprostřed krásné přírody, v níž člověk přijde na jiné myšlenky. Pokud tedy plánujete zimní dovolenou za hranicemi v teplejším klima, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.