Že jste v Praze byli stokrát? Víme, jak ji zažít po stoprvé, a přesto poprvé

Už jste do matičky Prahy cestovali všemi alternativami vlaků, projížděli ji ve vlastním autě, taxíku, na koloběžce, popřípadě procházeli po svých? Toto nádherné město se neomrzí nikdy a nijak, ať už jste rodilý Pražan, nebo okouzlený turista. Přesto pro vás máme tip, jak Prahu poznat z úplně jiné perspektivy.

Plavby lodí v Praze

Ne nadarmo se o našem hlavním městě mluví jako o českých Benátkách. Prahou protéká řada řek a říček, jež se navzájem kříží a vlévají jedna do druhé, aby celé město mapovaly dokonalou pomyslnou vodní sítí. Nyní máte možnost být její součástí a prohlédnout si Prahu z paluby lodi. Ačkoli je to prohlídka města poněkud netradiční, buďte si jisti, že se na velmi dlouho vryje do vašich vzpomínek. A stejně tak do vzpomínek vašich blízkých… Plavbu lodí po Praze totiž můžete darovat a proměnit ji v nezapomenutelný dárek.

Chcete poznávat, nebo si jen užívat?

Společnosti, které vám plavbu lodí zprostředkují, nabízí hned několik alternativ. Můžete se nalodit a proplouvat těmi nejznámějšími místy, o kterých se z úst průvodce dozvíte možná i to, co jste netušili. A zážitek z plavby? Určitě vás potěší, že po tomto výletě za poznáním vás nebudou ani trochu bolet nohy. Stejně tak můžete plavbu spojit s romantickým zážitkem a se svojí drahou polovičkou si na palubě vychutnat luxusní večeři. Budou to plody moře či lehká ryba, abyste zůstali věrni tématu? To už záleží jen a jen na vás. Jedno je ale jisté – na lodi se vám dostane nejen úžasného vizuálního, ale také gastronomického zážitku.

plavby v Praze

Plavba pro radost

Nemáte, koho byste vzali na romantický výlet? Na tom nezáleží. Originálním dárkem můžete udělat radost mamince, kamarádovi, eventuálně sami sobě. Na výběr máte z velkého spektra možností. Pro ty, kteří toho chtějí stihnout hodně, je k dispozici hodinová plavba těmi nejdůležitějšími místy v Praze, pro požitkáře pak velká plavba celým městem, při níž se rozhodně nespěchá. Mladé páry nebo skupiny přátel pak určitě nadchnou večerní plavby doplněné o občerstvení a reprodukovanou a stejně tak dokonce živou hudbu. Od jazzových večerů přes atmosféru klubu – vašim preferencím na zábavu se meze nekladou. Volit můžete mezi moderními parníky i historickými loděmi. Obojí dodá vašemu zážitku specifickou atmosféru – záleží, zda se zrovna chcete cítit jako v moderním velkoměstě, nebo v historickém srdci Evropy. 

Nový trend poznávání

Plavby lodí v Praze jsou dnes doslova hitem – a zdaleka nemluvíme pouze o zahraničních turistech. Kdo zažil odrazy stovek pražských věžiček ve vodní hladině, ten kouzlu této atrakce okamžitě podlehl. Vypovídá o tom i vytíženost těchto atrakcí. Proto, uvažujete-li o plavbě ve smyslu narozeninového dárku či o nezapomenutelném místě pro vaše zasnoubení, neváhejte a kontaktujte prodejce s předstihem. Pak už vám nezbývá než se těšit na úžasný zážitek. Vězte, že bude stát za to.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.