V Beskydech se nudit nebudete

zdroj: wikipedia.org

Pokud jste se rozhodli strávit dovolenou právě v Beskydech, vězte, že jste udělali skvělé rozhodnutí. Beskydy jsou fantastickou destinací, kde můžete podnikat výlety a poznávat celou řadu atraktivních míst. Představíme vám to, co je přímo povinnost navštívit.

Pokořte nejvyšší vrchol Beskyd

Vklouzněte do pohorek a vydejte se po turistických stezkách k Lysé hoře (1323 m n. m.), kde se nachází horská bouda spolu s vysílačem. Milovníky přírody určitě potěší fakt, že právě tady žije nespočet vzácných druhů z fauny a flóry. Poznejte osobně královnu Moravskoslezských Beskyd i vy.

Co takhle návštěva pralesu?

Nemusíte jezdit do tropů, abyste zavítali do pralesu. V Beskydech se můžete vydat do Mionší, které se může pochlubit přívlastkem „prales“ a to především z důvodu zachovalých mimořádně cenných lesních porostů a dalších. Mionší je místem, kde se vyskytuje medvěd hnědý i čáp černý.

Pokud hledáte ubytování v Beskydech, můžete se ubytovat téměř v jakékoliv lokalitě, protože je to ke všem atrakcím kousek. Ideální je proto cestovat autem.

Kouzlo a šum padající vody

V samém srdci Beskyd naleznete opravdu mnoho vodopádů a to větších i menších rozměrů. Bučací vodopád je pokládán za jeden z největších u nás a to počtem kaskád, kterými je tvořen. Celková výška je asi 40 m. Skrz godulských pískovců si svým tempem razí proudy vody, užijte si skvostný pohled právě na ně. Nachází se v masivu hory Smrk (1276 m) v korytě stejnojmenné řeky.

Povinnost pro každého turistu

Vyjeďte lanovkou na Pustevny a podnikněte nenáročnou procházku po okolí. Krásná okolní příroda vás zavede k soše Radegasta i na posvátnou horu Radhošť.

Láska k golfu

Pokud jste také propadli golfu, zamiřte do Beskyd. Nezáleží, zda se teprve chystáte odpálit první míček nebo jste profesionál, důležitá je relaxace a odpočinek, kterého se vám dostane při tomto stále oblíbenějším sportu u nás. V beskydské vísce Čeladná jsou vytvořeny bezkonkurenční podmínky ke hraní golfu, což dokazuje i pořádání turnaje PGA European Tour.

Koupání na mnoho způsobů

Beskydy vás uspokojí nejen, co se týká výletů a přírody. Zchladit se je možné v hotelových bazénech wellness v Čeladné, v aquaparku ve Frýdku – Místku a vodních přehradách Olešná a Šance. Každý si tak vybere, co mu vyhovuje nejvíce.

Máte nějaké další tipy, co dělat v Beskydech? Uvítáme, pokud se o ně podělíte v komentářích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.