Vídeň: dovádění na kolotočích nebo návštěva Sisi

zdroj: slevoking.cz

zdroj: slevoking.cz

Hlavní město Rakouska láká návštěvníky nejenom během svých slavných vánočních trhů, ale také v létě. Není divu, Vídeň je totiž krásná za každého ročního období. Historické centrum a specifická vídeňská atmosféra osloví každého turistu. Co tedy ve Vídni navštívit a užít si tak vaši dovolenou na maximum?

Luxusní nákupní třída nebo katedrála

Vídeň je městem mnoha tváří, najdete tu staré historické budovy a stejně tak luxusní nákupní třídu Kohlmarkt, která přímo vyzývá k utrácení. Najdete tu téměř třicet zámků a také asi 150 paláců, můžete si proto být jistí, že procházky tímto velkoměstem vás rozhodně nudit nebudou. Kde tedy začít? Výchozím bodem při prohlídce města může být Stephansplatz s katedrálou, srdce celé Vídně. Po cestě k císařskému sídlu, Hofburgu, uvidíte galerii umění Albertinu a také již výše zmiňovanou nákupní třídu Kohlmarkt.

Obří kolo nebo horská dráha

Pokud chcete zažít trochu adrenalinu, čeká na vás známý park Prater, kde si zařádíte na horské dráze, obřím ruském kolu, nebo se svezete na 117 metrů vysokém řetízkovém kolotoči. Bez nadsázky lze říct, že park Prater patří k nejzábavnějším místům nejenom v Rakousku, ale v celé střední Evropě. Jeho návštěvu si tak užije opravdu každý.

Prater se spoustou adrenalinových atrakcí, zdroj: slevoking.cz

Prater se spoustou adrenalinových atrakcí, zdroj: slevoking.cz

Výlet na zámek

Rádi byste navštívili nějaké pohádkové místo? Pak nezapomeňte na někdejší letní rezidenci císařovny Sisi zámek Schönbrunn. Tento barokní zámek vás nadchne svými kouzelnými zahradami, děti pak určitě ocení zoologickou zahradu. K vidění je rovněž palmový skleník, nebo zahradní labyrint Irrgarten. Zámek má téměř neuvěřitelných 1 500 místností, návštěva tohoto majestátního sídla tak určitě stojí za to.

Schönbrunn, zdroj: slevoking.cz

Schönbrunn, zdroj: slevoking.cz

Ubytování ve Vídni

Abyste to do zámku císařovny Sisi neměli daleko, ubytovat se můžete v HB1 hotelu Schönbrunn. Tento stylový hotel nabízí příjemné ubytování v moderně zařízených pokojích. Od hotelu se pak městskou hromadnou dopravou lehce dopravíte do centra města (asi 15 min), pěšky pak dojdete k zámku Schönbrunn během 10 min. Hotel vás osloví střešním barem s výhledem na tento barokní skvost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.