Lago di Garda: oblast, kterou rozhodně nesmíte minout

Lago di Garda je největší italské jezero, které se nachází na severu Itálie nedaleko romantické Verony. Někdy se můžete setkat se slangovým výrazem Garda i pro celou oblast podél jezera. Oblibou mezi turisty lze přirovnat k přímořskému Bibione, jen bez toho moře. Oblast kolem ikonického jezera je nabitá příležitostmi k aktivní dovolené, ale na své si přijdou i pohodáři, pro které slovo dovolená je skrytým výrazem pro kvalitní četbu, prosciutto a prosecco. Rozhodně nesmíte Gardu na svém italském eurotripu vynechat ani vy.

garda

Aktivní dovolená nebo rodinná pohoda?

Garda turistům nabízí vše, na co si vzpomenete.  Pokud jste milovníci vodních sportů, na Gardě si rozhodně přijdete na své. Můžete si půjčit paddleboard, vyrazit na výlet na jachtě a pokud jste opravdoví srdcaři, vyzkoušejte třeba windsurfing nebo kitesurfing. 

Pokud dáváte přednost dovolenkové pohodě, tak jsou podél jezera rozmanité pláže i kempy, kde si můžete rozložit deku a načerpat trochu vitaminu D a pozitivní energii. Případně se můžete vydat podél jezera Lago di Garda na kole.

No, a jestli jste opravdoví fajnšmekři, tak v okolí naleznete nejen spoustu turistických příležitostí, ale severní břehy jezera lemuje městečko Arco, které bývá považováno za Mekku skalního lezení. V nedalekém okolí si můžete vyzkoušet i ferraty nebo dokonce paragliding. 

Gastro dovolená

Jestli vás nebaví vodní sporty ani relaxace na pláži, pravděpodobně máte pro cestu do Itálie předem daný cíl. Tím je samozřejmě legendární gastronomie. Sever Itálie je nabitý tradičními pokrmy, jejichž recepty se liší region od regionu. A samozřejmě, každý z receptů je ten původní. Mezi gastronomické best of severu, které byste rozhodně neměli zapomenout ochutnat patří rozhodně bigoli in salsa, což je těstovinový pokrm s omáčkou z hovězího masa nebo risotto all’amarone, které se připravuje ze stejnojmenného vína z oblasti Valpolicella.

Ať už patříte do týmu aktivní dovolená nebo jste spíše pohodáři tělem i duší, Garda je rozhodně místo, které bude perfektní destinací na dovolenou pro všechny. A dopo!

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.