Letíme do New Yorku

New York je metropolí, kterou každoročně navštíví tisíce turistů ze všech koutů světa. Není se ale čemu divit, když se v něm nachází spousta zajímavých míst, které je možné vidět i v celosvětově známých filmech. New York je jedním ze symbolů Ameriky, který dá zakusit, jak to v této velmoci chodí.

New York je jedním z nejlidnatějších měst na světě. Mísí se zde mnoho kultur, a tak je možné nasát na každé ulici neopakovatelnou atmosféru, na které se podílí například i pouliční umělci, kteří jsou velmi bezprostřední. Toto město je velmi energické a energie z něho vycházející dokáže nadchnout každého návštěvníka, co do něj zavítá.

Nejvýznamnější místa

Pokud už do New Yorku zavítáte, neměla by vám uniknout některá z významných míst. Mezi ně se řadí například Broadway s více jak 30 divadly nebo Central park, který skýtá i zoologickou zahradu a několik muzeí. Nesmí se také zapomenout na nejpopulárnější atrakci – Sochu svobody.

Nejpohodlnější je cesta letadlem

Budete-li pátrat, jak se nejsnadněji do New Yorku dostat, vyjde vám letecká přeprava jako nejvhodnější volba. Letadla létají z Vídně či Mnichova a celá cesta je povětšinou přerušena jedním přestupem. Cena letenky začíná na 12 000 Kč, přičemž nejčastěji se v New Yorku přistává na letišti JFK.

Město New York je pro mnohé turisty snem, které ale není tak nedostupné, jako tomu bylo v minulosti. Chcete-li poznat to nejlepší z Ameriky, pak je toto město doporučením, které se vyplatí následovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.