Penziony v Lednicko-valtickém areálu a Podyjí vás pohladí svými možnostmi po duši

I když je venku zima a mráz, měli byste začít s plánováním letní dovolené. Ideální volbou je pro všechny milovníky turistiky, cyklistiky, ochutnávky lahodných vín a koupání pobyt na jižní Moravě. Jakmile se ocitnete v překrásné destinaci Lednicko-valtického areálu a Podyjí, budete jako na obláčku.

penziony jižní Morava

Ne nadarmo je tato krajina přirovnávána k italskému Toskánsku, protože zde panuje nejvíce slunečných dnů v roce. Ať už vaše kroky povedou do Brna, Moravského krasu, anebo se těšíte na zámek Lednice se zahradami, nešlápnete vedle. Na každém kroku vás čekají nezapomenutelné zážitky a útulné penziony jižní Morava.

Co vidět?

Turisté se nemohou nabažit památek, které jsou zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO, k nimž patří brněnská funkcionalistická vila Tugendhat, Lednicko-valtický areál přezdívaný zahrada Evropy (zámky v Lednici a Valticích, kolonáda na Rajstně i umělá zřícenina Janohrad). S dětmi se pobavíte v DinoParku ve Vyškově a trochu poznání okusíte v Technickém muzeum v Brně. Nesmíte minout ani brněnskou hvězdárnu a planetárium, protože pozorování hvězd k parným letním dnům prostě patří. Samozřejmostí je návštěva Punkevních jeskyní a propasti Macocha či romantická jízda lodičkami říčkou Punkvou. Poté byste měli zamířit do Mikulova a Znojma, protože se jedná o srdce vinařských oblastí.

Ochutnávka vín i relaxace v penzionech

Jižní Morava je spjata nejen s pamětihodnostmi a přírodními skvosty. Nejlepší je bezpochyby ochutnávka exkluzivního vína a putování po naučných stezkách kolem vinic. Oceníte interaktivní vinařskou expozici na zámku v Mikulově a pro všechny případy vám bude k dispozici komfortní penzion Mikulov. Na první pohled vás uchvátí královské město Znojmo, které leží na řece Dyji a patří k jedné z nejvýznamnějších vinařských podoblastí. I zde oceníte útulný penzion Znojmo, protože jižní Moravu neprozkoumáte jenom tak!

Pokud si nevíte s výběrem ubytování stále rady, mrkněte na penziony na Penzion.cz. Během okamžiku se před vámi objeví nespočet lákavých nabídek, které berou dech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.