Kam vyrazit na rodinnou dovolenou?

V dnešní uspěchané době na sebe nemáme v průběhu roku většinou moc času. Společně strávený rodinný čas se scvrkává na večerní podepisování úkolů a na víkendové návštěvy u babičky. To se pak snažíme kompenzovat dětem o letních prázdninách, kdy je vezmeme na dva týdny k moři, protože více dní dovolené nemáme. Děti tak znají pláže v Egyptě lépe než přírodní krásy naší republiky. A to je obrovská škoda. 

pobyty s dětmi

Pokud se již rozhodneme, že vyrazíme s dětmi prozkoumávat krásy České republiky, narazíme na další problém. Kam? Prastarý kemp, který okouzloval nás v 80. letech minulého století, již nejspíše dnešní děti nezaujme. Na některých místech působí děti zase jako rušivý element. V hotelech, které jsou uzpůsobeny pro romantické wellness víkendy, nás s dětmi neuvidí rádi. Děti jsou aktivní a hlučné. Navíc na takové pobyty jezdí většinou rodiče si odpočinout od vlastních dětí a cizí hulákající děti jim nedopřejí odpočinek.

Nezoufejte, na trhu existuje stále nepřeberné množství penzionů, chalup a hotýlků, kde rodiny s dětmi naopak vítají s otevřenou náručí. Mívají společenské prostory, zahradu i pokoje vybavené tak, aby ani rodičům s batolaty nic nechybělo. Některé dokonce disponují přebalovacími pulty, jídelními židličkami pro nejmenší. Na internetu je spousta nabídek ubytování vhodného pro pobyty s dětmi.

Nezáleží na tom, jestli jste aktivní rodina, která uvítá přítomnost Adršpašských skal, do kterých budete vyrážet na túry, nebo se vaše princezny rády svezou na ponících. A na malé farmě budou moci zase obdivovat zvířátka. Tipy na rodinnou dovolenou pro vaši rodinu můžete najít například na webové stránce https://www.firmanazazitky.cz/rodinne-pobyty-s-detmi/

Záleží už jen na vás, jestli se necháte ubytovat v korunách stromů na Dolní Moravě, nebo na farmě v Broumově, která nabízí nejen výlety do Adršpašsko-teplických skal, ale i domácí a exotická zvířátka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.