Výběr cestovního pojištění by měl být pečlivý

Při cestě do zahraničí by nikdo neměl zapomínat na uzavření cestovního pojištění, které ho v případě nepříjemných situací může ochránit před placením léčebných výloh, u kterých mohou  sumy mnohdy stoupat do závratných výšin. Na co se tedy při výběru cestovního pojištění zaměřit?

Cestovní pojištění je nezbytnost. Na tom se určitě shodnou všichni, kdo pravidelně i méně pravidelně cizí krajiny navštěvují. Mnohdy totiž stačí chvilka nepozornosti a úraz je na světě. Není výjimkou, když si turisté po návratu z pobytu za hranicemi přivezou suvenýr v podobě milionového dluhu. Chcete-li riziko vzniku takové situace snížit na nejmenší možnou míru, vybírejte pojistku pečlivě s přihlédnutím zejména na to, co plánujete dělat.

Důkladně čtěte podmínky a ptejte se

Při uzavírání cestovního pojištění budete pod palbou informací a údajů. Snadno se v tom můžete ztratit. A tak než pojistku uzavřete, sdělte pojišťovně cíle vaší dovolené či cesty i v tom ohledu, co na ní plánujete dělat. Je totiž rozdíl mezi běžným pojištěním a takovým, které se zaměřuje na provozování například adrenalinových sportů. Limit pojistného plnění se doporučuje sjednávat na částku alespoň 1,5 milionu korun. Pamatujte ale také na to, že nejen vy můžete dojít k újmě, ale také můžete úmyslně či neúmyslně poškodit někoho jiného. Uzavírejte proto pojištění i s touto myšlenkou.

Kolik stojí ošetření v zahraničí?

Podívejte se nyní na orientační ceny za ošetření při běžných úrazech i komplikovanějších stavech v různých státech

  • drobný úraz v Chorvatsku – 3000 Kč
  • zlomenina končetiny v Chorvatsku – 50 000 Kč
  • den hospitalizace v Rakousku – 50 000 Kč
  • srdeční infarkt v Německu – 600 000 Kč
  • poranění hlavy po pádu ve Francii – 1 500 000 Kč
  • operace slepého střeva ve Francii – 650 000 Kč
  • zlomenina nohy v USA – 500 000 Kč

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že investice několik desítek či stovek korun do uzavření cestovního pojištění se rozhodně vyplatí. Důkladně proto o své cestě přemýšlejte a uzavírejte cestovní pojištění i v případě možných – na první pohled – banálních rizik. Neštěstí totiž skutečně nechodí po horách, ale po lidech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.