Co vám může nabídnout zimní dovolená na Kanárských ostrovech?

zdroj: sxc.hu

zdroj: sxc.hu

Kanárské ostrovy patří mezi nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou. Nezklamou ale ani v zimě. Kanárské ostrovy totiž nabízí spoustu zajímavých míst, které stojí za to vidět a jistě si je více užijete více v zimě, kdy jsou zde teploty pro dobrodružství chtivého turistu ideální. Co mohou Kanáry v zimě nabídnout?

Zimní Kanáry jsou pro turistu rájem

Kanárské ostrovy tvoří sedm velkých a několik menších ostrovů a nachází se zhruba 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Z České republiky do této destinace pořádá zájezdy celá řada cestovních kanceláří, takže se dají koupit v tomto období i za poměrně nízkou cenu. Pokud budete mít štěstí, můžete celý zájezd v rámci last minute nabídky sehnat i za méně než 10 000 Kč.

Teplota se zde v zimním období pohybuje okolo 21 stupňů Celsia, o jeden až dva stupně je nižší teplota vody. Pro turistiku jsou to tedy teploty ideální.

Tenerife je největším a nejzelenějším ostrovem

Kanáry nabízí celou řadu možností, jak si zimní dovolenou užít. Začít můžete na největším ostrově Tenerife. Zde vás svou krásou může ohromit národní park Las Caňadas s nejvyšší horou Pico de Teide. Na tu se můžete vydat pěšky (nejlépe s doprovodem zkušeného průvodce) nebo na ni vystoupat lanovkou. V obou případech vás na konci čeká úchvatný výhled do širokého okolí. Užít si zde můžete i pěší túry různých náročností.

Menší, ale o to zajímavější

Mnoho turisticky zajímavých míst nabízí i menší ostrovy. Pokud letíte na Kanárské ostrovy poprvé, potom by vaší cílem měl být ostrov Gran Canaria, který je nejnavštěvovanější a nejrozmanitější. Najdete zde dlouhé písečné pláže a také přírodní rezervaci s oblastí dun, která připomíná Saharu.

V tomto zimním období se vyplatí zejména pro cestovatele, zdroj: sxc.hu

V tomto zimním období se vyplatí zejména pro cestovatele, zdroj: sxc.hu

Další z ostrovů – Lanzarote – potom může nabídnout přírodu stvořenou sopečnou činností, která vás uchvátí svým romantickým vzhledem. V tomto ohledu nezůstává pozadu ani další ostrov Fuerteventura, který nabízí „syrovou“ přírodu s drsným rázem.

Milovníky pěších výletů potom jistě nadchne i zelená příroda ostrova La Palma. Na tomto ostrově by vám neměl uniknout gigantický kráter, široký devět kilometrů a hluboký 700 metrů, který nabízí nádherná panoramata.

Nejen pro milovníky přírody

Kromě skvostné přírody nabízí Kanárské ostrovy i mnoho dalších možností, díky kterým si svou zimní dovolenou užijete naplno. Celou rodinu jistě nadchne zoologická zahrada Loro Parque, ve které se nachází největší sbírka papoušků na světě a obří akvárium se žraloky. Zajímavá jsou i města.

Kanárské ostrovy dlouho patřily mezi nejoblíbenější zimní dovolenou, postupně je ale vystřídal Egypt nebo Spojené arabské emiráty.

Poznat můžete například starobylé centrum Vegueta s domem Kryštofa Kolumba, poutní městečko Teror, malebné přístavy Puerto Rico a Puerto de Mogán a mnoho dalšího. Pokud hledáte super zimní dovolenou, vsaďte na Kanárské ostrovy, rozhodně stojí za to!

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.