Co navštívit na Šumavě v zimě?

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Šumava je největší Národní park České republiky, který se rozkládá na jihozápadě u hranic s Německem a Rakouskem. Mnozí považují tento kout naší vlasti za malebný jen v letních měsících a přes zimu raději vyrážejí za sněhem do zahraničí. Ale i přesto, že Šumava nenabízí desítky kilometrů sjezdových tratí, stojí ji za to navštívit zejména díky pestrosti aktivit, kterým se při zimním pobytu na Šumavě můžete věnovat.

Bezmála patnáct lyžařských areálů

Preferujete-li sjezdové lyžování, můžete využít bezmála patnácti lyžařských areálů. Je sice pravda, že většina jich je jen lokálního zaměření s několika málo vleky. Ale zato jsou díky mírným svahům a malému počtu lyžařů vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi, které se teprve učí lyžovat.

Krom těchto lokálních areálů nabízí však Šumava i relativně velké lyžařské komplexy, srovnatelné s Krušnými horami či Krkonošemi. Mezi tyto areály lze jmenovat například Zadov, který leží v nadmořské výšce kolem 1000 m n.m. a kde jednodenní permanentka pro dospělého lyžaře vyjde v sezóně na bezmála 500 Kč.

Dalším relativně známým střediskem je Špičák u Železné Rudy, který má pestřejší sjezdové tratě. Permanentka na jeden den zde dospělého vyjde na 540 Kč.

Snowboardové areály, zdroj: sxc.hu

Snowboardové areály, zdroj: sxc.hu

Posledním střediskem, o kterém bych se rád zmínil, je Ski areál Lipno, který leží nedaleko známé vltavské přehrady. V tomto ski areálu najdete 3 lanovky a lyžování Vás vyjde stejně jako na Špičáku na 540 Kč.

Možnosti běžkování jsou široké

Běžkařský ráj, tak by Šumavu jistě nazvali milovníci bíle stopy. Šumava nabízí téměř 550 kilometrů běžkařských upravovaných tras. Jako téměř v každých horách i zde můžeme najít takzvanou magistrálu. Ta měří 140 km a začíná v Železné Rudě, pokračuje podél hranic až do Zadní Zvonkové, kde končí. Avšak poté je možnost napojit se na běžkařské stopy v Rakousku.

Hlavním partnerem Bílé stopy na Šumavě je pro sezonu 2012/2013 Česká Spořitelna, díky jejímž prostředkům je možné trasu udržovat v perfektním stavu po celou zimní sezonu. Pokud to počasí dovolí.

Pokud byste chtěli navštívit Šumavu v letních měsících, tak Vám outdoor magazín přináší zajímavé tipy na výlety a místa která by jste neměli vynechat.

Bruslení na Lipně

V posledních letech je velmi oblíbenou a vyhledávanou aktivitou bruslení na nejdelší bruslařské dráze na světě. Tato bruslařská dráha, která vede z Lipna nad Vltavou do Frymburku, má délku téměř 11 kilometrů.

Oficiální otevření dráhy, které se koná každou sezónu, je však velmi závislé na počasí a teplotách pod bodem mrazu. Při ideálních podmínkách se po 8 metrů široké trati prohání až 3000 bruslařů denně. Občerstvení je krom Lipna nad Vltavou a Frymburku zajištěno také stánkaři podél celé bruslařské dráhy.

shutterstock.com

Wellness relaxace nabízí mnoho ubytovacích zařízení, zdroj: shutterstock.com

Téměř každý si po těchto zimních aktivitách rád odpočine ve wellnes centrech či v bazénu. Wellnes hotely a další zařízení s menšími bazény najdete téměř v každém větším turistickém středisku. Pokud byste však chtěli navštívit plavecký bazén pro veřejnost, najdete jej v Horažďovicích, Klatovech a Volarech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.