Kam na výlet s dětmi? Zkuste Dolní Moravu!

Máte už s dětmi procestovaný celý jih Moravy, navštívili jste kdejaký aquapark, muzeum, hrad či kulturní památku a nevíte, kam s nimi letos vyrazit? Zabavit děti bývá čím dál složitější, nicméně stále existují místa, kde se pobaví malé děti, teenageři i dospělí. Vyrazte na Dolní Moravu, kde si nesmíte nechat ujít Stezku v oblacích, krásné procházky po okolní přírodě či bobovou dráhu s pořádnou dávkou adrenalinu.

Skvost na vršku Slamníku

Dolní Morava patří pod Pardubický kraj a má mnoho co nabídnout. Budete velmi mile překvapeni ubytovacími kapacitami v luxusních hotelech, penzionech i bydlení v soukromí. Oblast doslova změnila výstavba Stezky v oblacích, kam každoročně zavítají tisíce turistů, aby se pokochaly výhledy do krajiny a samotnou unikátní stavbou stezky. Z Dolní Moravy je to už skutečně kousek na Kralický Sněžník, hlavní hřeben Jeseníků, popřípadě k Mamutíkovu vodnímu parku či skiareálu Větrný vrch. Stezka v oblacích je viditelná z okolních vesnic a měst a dominuje celé oblasti. Otevřena byla v roce 2015 jako stavba ze dřeva a oceli pod taktovkou architekta Zdeňka Fránka, děkana Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Celkem měří 600 metrů a díky různým lávkám dosahuje až k 710 metrům. Stezka je navíc uzpůsobena pro bezpečnou jízdu s kočárky, malými dětmi i vozíčkáři. Na stezku se dostanete buďto po svých, popřípadě se nabízí lanovka slibující fantastické výhledy až na polskou stranu hor Jeseníků.

Vyhraďte si 3 hodiny nebo klidně celý den

Podle toho, s jak starými dětmi se sem chystáte, si vyhraďte dostatek času na celou atrakci. Větší děti ocení adrenalinové prvky, mezi nimiž nechybí třeba sto metrů dlouhý tobogán, prolézací tunel či odpočinková síť, přes kterou vidíte padesát pět metrů až na zem. Pokud by i přesto dětem vypětí sil nestačilo, mohou se eventuálně vyblbnout ještě na dětském hřišti u horské chaty Slaměnky. Území Dolní Morava je velmi dobře dostupná automobilem ze všech stran České republiky. Rozhodně se vyplatí spojit návštěvu s dalšími unikáními body této oblasti. Třeba s návštěvou termálních lázní Velké Losiny, popřípadě návštěvou nádrže Dlouhé stráně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet, Tipy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.