Jak se dovolenkuje ve slunné Itálii?

Možná vám připadá Itálie trochu ohranou dovolenkovou hudbou, ale znalci dobře vědí, že tady není nikdy nouze o překvapení. Zkuste vyrazit až na jihozápadní část Apeninského poloostrova, kde se rozprostírá oblast Kalábrie.

Kalábrie Itálie s členitým pobřežím

V této krajině se osvěžíte v nejčistší evropské mořské vodě, která vás uchvátí svou smaragdovou průzračností. Cizinci si zde připadají jako doma, protože je nemine přátelské a vstřícné jednání místních obyvatel. Určitě si odtud odvezete nějaký jejich rukodělný nebo zemědělský produkt. Jemný bílý písek na plážích a ideální podmínky na šnorchlování a potápění nabízí Kalábrie Capo Vaticano. Pojděte se historickým městem Tropea, nadechněte se neodolatelných květinových vůní nebo ochutnejte speciální zmrzlinu z červené cibule.

Gargano Itálie: sněte s otevřenýma očima

Jen tak se zasnít, prožívat pohádku a posléze otevřít oči! A najednou si všimnete, že váš sen pokračuje. Ano, podobné pocity dovede navodit okouzlující místo, mezi něž patří Gargano. Právě v tomto kraji se vykoupete v křišťálově čistém moři, objevíte mnoho zátok, bílých skal, horských hřbetů a piniových hájů. Vieste Gargano je velmi navštěvovaným městem, tyčícím se na skalnatém výběžku nad mořem. Projdete se po příkrých schodech, v úzkých uličkách a minete ohromující bílé domy. Zájemci o mušle mohou zajít do místního muzea, kde se vystavují kousky z celého světa.  

Veneto Itálie leží severovýchodním směrem v severoitalské nížině. Rovinaté pobřeží tvoří nemalý počet dlouhých písečných pláží. Veneto jistě znáte díky městu Benátky, kde nechybí spoustu kanálů, aby se lidé přepravili na více než stovku ostrovů.

Dopravte se pomocí cestovní agentury zaměřené na Itálii na místa, kde zůstanete stát v němém úžasu, ať už budete prozkoumávat historická města, přírodní krásy nebo mořská pobřeží.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Tipy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.