Proč je číslo 5 šťastným pro každého cestovatele?

Cestujete? Máte projetou Evropu, láká vás USA, nebo míříte dál – třeba do Malajsie? Děláte dobře, poznávat svět je úžasná věc. Jenže i sebekrásnější dovolená se může během několika vteřin proměnit ve velkou nepříjemnost. A tím nepříjemnosti jen začnou. Kvůli nezodpovědnosti, nebo nevědomosti byste se ze zahraničí také mohli vrátit s obrovským dluhem. Proč bude za hranicemi „pětka“ i pro vás šťastná?

5 pojištění, které se vyplatí sbalit na každou cestu

Nezáleží na tom, kolik kilometrů vás dělí od českých hranic. Na cestě musíte vždy myslet na bezpečí a udělat maximum pro to, abyste se v pořádku vrátili. Jenže někdy se stane, že se dostane do problémů. Může to být bolest zubu, problémy se zavazadly, v horším případě vážný úraz a z vaší dovolené se stane horor. Problémům se dá přitom snadno předejít, stačí si zařídit silnou „pětku“ pojistek. Vyrážíte za na alpské bílé dálnice? Vyřiďte si jako první toto pojištění na hory.

pojištění na hory

Jedete lyžovat na hory do zahraničí? Nesmíte odjet bez klasického pojištění. Jako doplněk k nim se bude hodit pojištění odpovědnosti, které kryje škody, které neúmyslně způsobíte druhé osobě na zdraví nebo na majetku (více se o principech této pojistky dozvíte tady). Třetí potřebnou je úrazová pojistka. Ta se hodí hlavně ve chvíli, když budete provozovat sport, pro rizikový druh sportu si sjednejte také doplňkové připojištění. Pojišťovny totiž mají seznam rizikových sportů. Poletíte? Nezapomeňte si za pár korun sjednat pojištění zavazadel. Dostanete finanční kompenzaci při jejich ztrátě, zničení i zpoždění. Jako páté se hodí pojištění storna. Vztahuje se například na letenky, hotel i celý zájezd.

klasické pojištění

Výhodnější ceny online

Nebudete platit moc, když si sjednáte pojištění do zahraničí online. Ušetříte peníze i čas. Nechcete ztrácet čas hledáním nejvýhodnější nabídky? Vsaďte na pojišťovnu Ergo a.s. Ke klasické pojistce nabízí za pouhých 10 Kč na den pojištění zavazadel, úrazu i odpovědnosti. Podmínky pojištění do zahraničí od Ergo a.s. najdete na online.ergo.cz.

pojištění do zahraničí online

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.