Disneyland u Paříže láká celé rodiny za zábavou, co zde najdete?

wikipedia.org

wikipedia.org

Pohádky Disney patří k nejoblíbenějším po celém světě – není snad dítě ani dospělý, který by neznal Mickey Mouse, Minnie nebo některou z dalších úžasných pohádek či postav jako je Tarzan, Kačer Donald nebo třeba Bambi. Svět Disneyho postav fascinuje děti i dospělé již řadu let. Pokud máte Disneyho pohádky rádi i vy, rozhodně byste měli Disneyland navštívit. Čeká vás neobyčejné dobrodružství plné fantazie. Můžete si tak dovolenou ve Francii ozvláštnit netradičním zážitkem. Ostatně se jedná o jediný park tohoto typu v Evropě.

Doprava do Disneylandu není složitá

Zábavní park Disneyland leží nedaleko Paříže konkrétně ve městě Marne-la-Vallée. Od centra Paříže je park vzdálen zhruba 32 km. Do parku se pohodlně dostanete autem, autobusem nebo vlakem. Přímo z Paříže můžete využít spojení vlakem RER A, na místo vás dovezou i vlaky TGV či Eurostar.

Všechny vlaky staví ve stanici Marne-la-Vallée Chessy, která se nachází v těsné blízkosti parku. Doba jízdy vlakem je zhruba půl hodiny. Do Disneylandu se pohodlně dostanete i ze všech pařížských letišť. Z letišť jezdí pravidelné linky autobusů. Složitá není ani cesta autem. Z Paříže je cesta značená výraznými cedulemi, na některých je i logo Mickey Mouse.

Vstup je možná dražší, rozhodně ale nebudete litovat

Disneyland se rozkládá na ploše 1943 ha a nabízí celou řadu zajímavých atrakcí a možností vyžití pro celou rodinu. Pokud si návštěvu Disneylandu chcete opravdu užít, vyhraďte si minimálně jeden celý den. Díky zvýhodněnému vstupnému se ale vyplatí i víkendový či vícedenní pobyt.

Vstupenky do Disneylandu v Paříži je lepší koupit na internetu, protože na místě bývají o něco dražší. Koupit můžete vstupenku na jeden nebo více dní. Vícedenní vstupenky jsou cenově výhodnější. Vstupenku si také můžete koupit na určité datum, pokud ale nevíte, kdy přesně do Disneylandu vyrazíte, kupte si vstupenku s celoroční platností. Ceny vstupného se odvíjí od počtu osob, počtu dní, které chcete v parku strávit, od toho jestli hodláte navštívit jeden nebo oba parky a také od věku dítěte. Platí, že děti od 3 do 11 let mají zvýhodněnou cenu vstupného. Děti nad 12 let platí stejnou cenu jako dospělí a děti do tří let mají vstup zdarma.

Vstupenka na 1 den, do jednoho parku pro dospělou osobu stojí 46 Euro, dvoudenní vstupné s prohlídkou obou parků stojí 139 Euro pro dospělého, 126 Euro pro dítě od 3 do 11 let. Za třídenní vstup do obou parků zaplatí dospělá osoba 169 Euro, dítě od 3 do 11let 156Euro.

Těšit se můžete na fascinující svět pohádek a filmů

Disneyland je rozdělen na dva parky – Disneyland Park a Walt Disney Studios Park – oba rozhodně stojí za to. Dominantou Disneyland Park je dobře známý Disney zámek, v jehož okolí se rozkládá pět tématických Disney zemí. Je to například Frontierland – území ve stylu divokého západu. Najdete zde indiánskou vesnici Pocahontas či strašidelný dům Phantom Manor. Další zemí je Fantasyland – země fantazie nebo i Discoveryland.

V zemích najdete zajímavé atrakce a třeba i super dlouhé horské dráhy, které jsou adrenalinovým zážitkem i pro otrlé dospělé. Atrakcí nabízí park mnohem více a jsou vždy určeny pro děti různého věku. Při přechodu mezi zeměmi potkáte oblíbené pohádkové postavy a můžete se s nimi vyfotit. Při návštěvě Walt Disney Studios Park můžete objevit zákulisí filmů. V této části se také pravidelně odehrávají různá představení. I zde se nachází zajímavé atrakce pro děti i dospělé, vyzkoušet můžete například průlet rojem meteoritů ve vesmírné lodi Armagedon.

Otevírací doba Disneyland Parku je od 10:00 do 19:00 a Walt Disney Studios Park má otevřeno od 10:00 do 18:00. Super je, že do obou parků můžete vyrazit v kteroukoliv roční dobu, vždy se můžete těšit na neobyčejnou zábavu! Více najdete na oficiálních stránkách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.