Letíme do Paříže – odkud a za kolik?

Paříž – město plné lákadel, neopakovatelné atmosféry, obestřené rouškou mnohých tajemství, kterou by si nejen romanticky naladěné duše přáli poodhalit. A proč ne? Ať už vám učarovali francouzské sýry, víno či nonšalantnost a elegance, do Paříže se dostanete poměrně snadno a levně – letadlem.

O Paříži se říká, že je městem spousty barev, chutí a vůní. I to je důvod, proč patří k nejnavštěvovanějším městům v rámci Evropy i světa. Obdivuhodné památky, vybrané delikatesy a smysl pro styl, to je pro spoustu lidí něco, co touží poznat.

Tři letiště

V paříži jsou k dispozici celkem tři letiště. Nejstarší z nich se jmenuje Le Bourget a mimo jiného je v jeho části provozováno i muzeum letecké techniky. Další letiště nese název Orly a nejmladší z nich je Roissy – Charles de Gaulle, tam se tak lítá nejvíce co se týče komerčních letů.

Odkud a za kolik?

Podívejme se nyní společně na to, jak a za kolik je možné se do Paříže dostat. Pro Čechy je v dosahu zejména letiště v Praze, Vídni a Bratislavě. Pokud se zaměříte na odlet z Prahy během nejbližších dní, bude se cena jednosměrné letenky bez přestupu od různých společností pohybovat okolo 2000 Kč. Z Vídně poletíte za přibližně 3000 Kč a z Bratislavy za zhruba 2500 Kč.

Pro všechny nákupy letenek platí, že čím dříve před plánovaným dnem odletu si letenku pořídíte, tím levnější bude. Několikaměsíční předstih může ve finále snížit cenu letenky i na 500 Kč. Pokud máte svou cestu jasně naplánovanou, neotálejte proto s nákupem letenek na poslední chvíli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.