Co si můžete vzít do příručního zavazadla?

Cestujete-li letadlem, smíte si na palubu přinést jedno příruční zavazadlo. Jeho přesné povolené rozměry určuje vždy daná přepravní společnost, s níž poletíte. I tak však existuje obecná regule určující, co si do něj můžete přibalit a co ne. Podívejme se proto společně na stručný přehled základních informací o tom, co si můžete vzít do příručního zavazadla.

Obecné pravidlo týkající se příručních zavazadel koriguje jejich obsah na věci, které nutně potřebujete k přepravě.  A samozřejmě také takové, které by se mohly v zavazadlovém prostoru rozbít. Vždy však s ohledem na to, zda nespadají do seznamu zakázaných předmětů. Které to jsou?

Je zakázáno vše, co by mohlo zranit nebo poškodit

Souhrnně by se daly zakázané předměty označit jako takové, které by mohly někoho zranit nebo něco poškodit. Zapomeňte tedy na možnost dát si do příručního zavazadla zbraně, munici a výbušné látky, ostré předměty, mezi které patří i obyčejné nůžky, tupé předměty, s nimiž by bylo možné někoho zranit a také benzinové zapalovače.

Tip: Podrobnější zpracování naleznete v článku Co si mohu vzít do příručního zavazadla do letadla? na serveru Tipynacesty.cz

A co si do příručního zavazadla můžete dát?

Na druhé straně je samozřejmě možné přepravovat v zavazadle náhradní baterie určené do elektroniky typu notebook, mobilní telefon či fotoaparát.

O tom, co si lze vzít do příručního zavazadla, se vždycky informujte u společnosti, se kterou hodláte let absolvovat. Neexistuje totiž jednotný seznam pravidel, který by bylo možné aplikovat při jakékoliv cestě. Vyhnete se tak případným problémům při odbavování, které by tak mohly narušit jinak poklidný průběh cestování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava, Tipy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Co si můžete vzít do příručního zavazadla?

  1. Tom789 napsal:

    Děkuji za pěkný článek:) Hned jsem objevil pár infomací, o kterých jsem nevěděl a mohli by mi při cestě způsobit problém. Hledal jsem ještě na jiných webech, kde se dá nalézt také plno užitečných infomací:)

Komentáře nejsou povoleny.